Ponadczasowa moda na zdrową skórę

nov350Każdy nowy rok wyznacza nowe trendy kosmetyczne. Widoczne są one zarówno w doborze aktywnych składników, preparatów do codziennej pielęgnacji, jak i seryjnych terapii w gabinecie kosmetycznym. Popularne powiedzenie, że moda powraca, dotyczy nie tylko mody odzieżowej, lecz także kosmetycznej. Składniki kosmetyczne czy też terapie pielęgnacyjne, niegdyś popularne, znikają na kilka lub kilkanaście lat, by później powrócić unowocześnione i udoskonalone.

Bieżący rok dla hiszpańskiej marki SKEYNDOR zaplanowany został pod hasłem „POWER”, co kryje za sobą intensywnie stosowaną nanotechnologię.

RETINOL

Bohaterem numer jeden dla hiszpańskiej marki SKEYNDOR jest retinol, który powraca w nowej linii POWER RETINOL. Kompleks retinol–like znacznie różni się od retinolu stosowanego kilka lat temu, jest stabilizowany cząsteczką bakuchiolu, a ryzyko wystąpienia podrażnień wynikających z jego dużego stężenia (5000 jednostek) zostało zminimalizowane, dzięki obecności wyciągu z soi. Dzięki tak znacznej zawartości tego składnika, terapia POWER RETINOL adresowana jest zarówno dla młodych skór łojotokowych(po 25 roku życia), trądzikowych oraz z przebarwieniami i co bardzo ważne – również dla skór dojrzałych jako terapia przeciwzmarszczkowa.

KWAS HIALURONOWY

Kolejnym przykładem powracającej mody jest znany ze swej skuteczności  kwas hialuronowy. Ten popularny składnik kosmetyczny można spotkać w większości preparatów, zarówno dla młodej skóry, odwodnionej przez nieprawidłową pielęgnację przeciwtrądzikową, jak i skóry dojrzałej z tendencją do przesuszenia. W tym roku marka SKEYNDOR proponuje terapię POWER HYALURONIC, która opiera się na połączeniu nanocząsteczkowego i wielkocząsteczkowego kwasu hialuronowego. Dzięki takiemu połączeniu, terapia idealnie sprawdza się w przypadku  młodych skór, wymagających intensywnego nawodnienia, jak i skór dojrzałych z widocznymi, tzw. „suchymi zmarszczkami”, wynikającymi z niedostatecznego nawilżenia oraz często nad wyraz agresywną terapią zabiegową.

nov300WITAMINA C

Kolejnym elementem kategorii POWER marki SKEYNDOR jest POWER C+. W tym przypadku bohaterem składnikowym jest szeroko rozpowszechniona witamina C. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że marka opracowała i opatentowała własną, unikatową formę witaminy C – NIKKOL VC-IP. Owa wyjątkowa forma tej wrażliwej witaminy jest rozpuszczalna w tłuszczach i stabilizowana przez dwa kwasy: chitynowy i elagowy, które nie dopuszczają do jej rozpadu oraz transportują bezpośrednio do źródła. Dzięki temu skuteczność jej działania jest zwielokrotniona o 700%.

Terapia POWER C+ dedykowana jest zarówno dla skóry młodej (po 25 r. ż.) z przebarwieniami potrądzikowymi i wynikającymi z nadmiernej ekspozycji na słońce, jak również dla skóry dojrzałej, w której następuje degradacja włókien kolagenowych, których synteza przez fibroblasty nie może być przeprowadzona bez obecności witaminy C. Należy  również pamiętać, że jest to idealna terapia dla skóry naczyniowej w każdym wieku, ze względu na działanie uszczelniające drobne naczynia włosowate.

Uwodzicielskie spojrzenie

Kolejnym spektakularnym osiągnięciem w profesjonalnej terapii skóry dla wszystkich przedziałów wiekowych jest połączenie pielęgnacji skóry okolic oczu z odżywianiem rzęs. Marka SKEYNDOR jest jednoznacznym i niekwestionowanym prekursorem w tej dziedzinie. Dzięki innowacyjnemu połączeniu biotyny, wzmagającej wzrost rzęs z nawilżającym kwasem hialuronowym, stymulującą syntezę kolagenu wąkrotką azjatycką, zieloną algą i błękitnym lotosem, terapia nie tylko nawilża młodą, suchą skórę, chroniąc przez powstawaniem tzw. „suchych zmarszczek”, ale również dojrzałą, likwidując już powstałe zmarszczki, działając drenująco i likwidując opuchnięcia powiek. Dzięki długim, gęstym rzęsom i nawilżonej, gładkiej skórze, oczy stają się bardziej wyraziste, a spojrzenie zalotne zarówno u młodej 20-latki, jak i kobiety dojrzałej.

Patrycja Marciniak

Kierownik Działu Szkoleń

Training Manager

Nova Group

 

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube