Profesjonalny Salon, czyli jak zwiększyć rentowność salonów kosmetycznych i fryzjerskich

Rynek usług kosmetycznych to jeden z najbardziej rozwijających się sektorów gospodarczych w Polsce i na świecie. Według badań firm consultingowych jest on obecnie szacowany na około 1,4 mld złotych i nieustannie rośnie. Zauważalny wzrost rok do roku wynosi około 10 proc. i wiąże się z tym, że Polacy zmienili formę spędzania wolnego czasu jak również sposób myślenia o swoim wizerunku.

Zdrowy styl życia, moda, zadbany wygląd są obecnie podstawą do autoprezentacji. Dziś już nikt nie krępuje się powiedzieć, że stale odwiedza gabinet medycyny estetycznej, a posiadanie własnego fryzjera czy kosmetyczki jest wręcz standardem. Duży wpływ na taki sposób myślenia ma nie tylko stopniowy wzrost średnich wynagrodzeń i poziomu życia Polaków, ale przede wszystkim panujący trend społeczny.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w Polsce istnieje ponad 100 000 gabinetów kosmetycznych i fryzjerskich. Średnio na jeden gabinet przypada aż 659 klientów. W samej tylko Warszawie funkcjonuje prawie 1 450 salonów kosmetycznych gdzie statystycznie jeden gabinet może odwiedzić około 563 klientów. Większość tych placówek to małe lokalne działalności, w których właściciele niejednokrotnie odpowiadają za wszystko od pozyskania klienta, poprzez jego obsługę, na rozliczeniu księgowości kończąc. A rozwój kosmetyki i konkurencji wymaga od nich nieustannego podnoszenia jakości usług czy swoich kwalifikacji, na co nie zawsze już starcza sił i czasu. W takich momentach istotną rolę w rozwoju naszego biznesu odgrywają nowe technologie lub aktualizacja wiedzy, jako ważny element walki z konkurencyjną. Dlatego właściciele salonów kosmetycznych i fryzjerskich w swojej codziennej pracy powinni skupić się przede wszystkim na budowaniu pozycji, profesjonalnej obsłudze oraz dbaniu o dobre relacje z klientami. Zadowolony klient nie tylko wróci, ale również poleci usługi swoim znajomym. Salony potrzebują więc profesjonalnego wsparcia księgowego i zarządzającego. Takiego, gdzie oprócz bieżącej obsługi finansów firmy, uzyskają podpowiedź w jaki sposób obniżyć koszty prowadzenia działalności gospodarczej, zwiększyć jej płynność finansową i rentowność czy znaleźć najlepszą ofertę finansowania planowanych inwestycji.

Właśnie z myślą o właścicielach salonów kosmetycznych i fryzjerskich firma Tax Care, dołączyła do pakietu swoich usług księgowych, system zarządzania VERSUM. To nowoczesny, wygodny i bezpieczny model prowadzenia biznesu, który pozwala na efektywne administrowanie firmą z sektora usług kosmetycznych. VERSUM wspomaga utrzymywanie dobrych relacji z klientami salonów. Dzięki niemu w szybki i łatwy sposób właściciele gabinetów będą mogli wysyłać do swoich klientów masowe wiadomości e-mail lub SMS z informacją o promocjach, nowych usługach, a także z dedykowanymi życzeniami świątecznymi i urodzinowymi. Dzięki systemowi do zarządzania terminami i wizytami, kontakt z klientem jest prostszy a kalendarz zawsze aktualny i dostępny.

„Profesjonalny salon” to usługa księgowa dedykowana przedsiębiorcom prowadzą-cym salon kosmetyczny, fryzjerski lub gabinet medycyny estetycznej. W ramach promocji klient otrzymuje pełną obsługę księgową połączoną z dostępem do systemu VERSUM. Innowacyjne podejście firmy oraz stała aktywność w reakcji na zmiany rynku skutkuje nowoczesną księgowością Tax Care. Takie rozwiązanie wydaje się być idealne dla branży beauty. Współpraca z indywidualnym księgowym oraz system księgowości online to rozwiązanie doskonałe. Pozwala zaoszczędzić czas i ułatwia prowadzenie firmy. Użytkownik ma dostęp do deklaracji i wyników finansowych biznesu o każdej porze i z każdego miejsca, a dokumenty może zostawiać w jednej z 90 placówek na terenie całego kraju. Oprócz opieki księgowej konsumenci Tax Care mają również możliwość skorzystania z porad specjalistów, np. prawników. Jakość świadczonych usług gwarantują szkolenia i wewnętrzna certyfikacja. Jest to podstawą poczucia komfortu i bezpieczeństwa. Ich księgowa posiada aktualną wiedzę w zakresie podatków, co za tym idzie mogą także liczyć na porady, które zoptymalizują koszty w firmie. Warto pamiętać, że prowadzenie własnego biznesu to nie tylko profesjonalna obsługa klienta, to przede wszystkim poprawne rozliczenia podatkowe będące warunkiem spokojnego rozwoju swojej firmy.

Zatem każdy właściciel salonu już dziś może skorzystać z oferty „Profesjonalny salon” w każdej placówce u doradcy Tax Care. Korzyści jakie będzie czerpać dzięki współpracy z renomowaną firmą księgową to rzetelna obsługa księgowa połączona z opieką księgowo — podatkową. Klient ma zapewnione bezpieczeństwo w aspekcie przepisów podatkowych. Dedykowany zespół księgowy, kadrowy oraz doradcy biznesowi którzy czuwają nad transparentnością prowadzonej działalności. To co wyróżnia podejście Tax Care do księgowości spośród innych propozycji dostępnych na rynku to innowacyjne rozwiązania wspomagające zarządzanie finansami lokalnego przedsiębiorstwa oraz stały dostęp do wyników firmy z możliwością optymalizacji kosztów. A ponad to użytkując najnowocześniejszy system do zarządzania salonem kosmetycznym VERSUM wchodzi w nowoczesny model prowadzenia biznesu czyli: efektywne zarządzanie firmą, dbanie o klientów oraz budowanie relacji z nimi, wygoda i bezpieczeństwo przetwarzania danych osobowych swoich klientów.

Jednym z aktywnych odbiorców usługi księgowej Tax Care jest Pani Sandra, fryzjerka z 6 letnim doświadczeniem. Od dwóch lat prowadzi własny salon fryzjerski. Swoją księgowość przekazała specjalistom, dzięki temu mogła skoncentrować się na kluczowych obszarach swojego biznesu i z powodzeniem rozwijać go o kolejne usługi. Takich klientów jak Pani Sandra jest więcej i każdy kto jest właścicielem lub managerem w gabinecie kosmetycznym może zostać użytkownikiem tego narzędzia biznesowego.

W dobie ciągłych zmian i zróżnicowania biznesów w aspekcie podatkowym rola księgowości staje się jeszcze bardziej istotna. Dlatego warto korzystać z profesjonalnej pomocy. Sprawdzony księgowy będzie gwarancją poprawnych rozliczeń oraz oszczędności. Przedsiębiorca zatrudniający biuro rachunkowe nie musi ponosić kosztów związanych z zakupem programu do księgowości, zatrudnieniem oraz przeszkoleniem pracowników a co najważniejsze może być spokojny w sytuacji wizyty w Urzędzie Skarbowym.

Indywidualny księgowy w połączeniu z systemem księgowości online to rozwiązanie od Tax Care, doświadczonego partnera w biznesie dla ponad 19 000 klientów, których kompleksowo rozlicza od 9 lat. Zarządzanie finansami małych i średnich przedsiębiorstw poprzez prowadzenie księgowości, rozliczenia kadrowe i doradztwo biznesowe pozwoliło osiągnąć pozycję lidera w branży. Ponadto udzielane porady prawne oraz wsparcie w poszukiwaniu rozwiązań w sprawach urzędowych uzupełnia ofertę firmy. Wskazujemy w jaki sposób zoptymalizować koszty prowadzenia działalności gospodarczej i tym samym zwiększyć jej płynność finansową i rentowność. Oprócz usług księgowych klienci Tax Care mogą również uzyskać podpowiedź w zakresie produktów finansowych dla firm. Doradcy biznesowi pomagają w znalezieniu najlepszych ofert źródeł finansowania bieżącej działalności i planowanych inwestycji.

System księgowości online umożliwia klientowi dostęp do dokumentów w każdej chwili a szybka weryfikacja interesantów podczas połączeń telefonicznych ułatwia przekierowanie do właściwej i kompetentnej osoby. Dzięki temu klient ma pewność, że zawsze uzyska odpowiedzi na swoje pytania — powiedział Grzegorz Grodek, wiceprezes Tax Care. Dzięki koncentracji na najważniejszych obszarach swojego biznesu, właściciele salonów kosmetycznych i fryzjerskich z powodzeniem mogą rozwijać swoje biznesy o kolejne usługi. Mogą pozyskiwać nowych klientów a księgowi firmy Tax Care, zajmą się tym co najważniejsze również w tym biznesie — bezpieczeństwem i rozwojem finansowym.

Tax Care, z nami to możliwe — przekonaj się sam!

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube