Rewolucyjne podejście do pielęgnacji skóry Biologique Recherche

laboratorium BRBiologique Recherche to marka, która od ponad 40 lat tworzy innowacyjne kosmetyki biologiczne. Od początku istnienia wykorzystuje własną filozofię oraz stosuje nietypowe podejście do pielęgnacji skóry.

REWOLUCJA LAT 70.

Marka Biologique Recherche jako pierwsza określiła świat kosmeceutyków i zrewolucjonizowała rynek. W latach 70. rynek kosmetyczny oferował jedynie mocno perfumowane produkty. Biologique Recherche zaproponowała kosmetyki, które nie wyglądały ani ładnie, ani przyjemnie nie pachniały, ponieważ nie dodawano do nich nic, z wyjątkiem składników aktywnych o wysokich stężeniach. W tamtym czasie konsumenci nie byli jeszcze gotowi, by zaakceptować  takie  produkty  w codziennej pielęgnacji i musiało minąć wiele lat, żeby zaczęli je doceniać i ich poszukiwać.

KLINICZNE PODEJŚCIE DO TWORZENIA KOSMETYKÓW

Biologique Recherche wyróżnia się jako marka, która w swojej filozofii tworzenia produktów opiera się na naukowym, czysto klinicznym podejściu i własnej metodologii. Od początku prowadziła i przywiązywała dużą wagę do badania skóry zarówno twarzy, jak i ciała.

Dzisiaj każdy może wykonać diagnozę skóry, ale to właśnie Biologique Recherche odpowiada za wprowadzenie tego typu medycznego podejścia w kosmetyce. Najważniejszy w nim jest szacunek dla skóry  i konieczność zachowania jej naturalnych właściwości  odnawiających.

„SZACUNEK DLA SKÓRY”

Zgodnie z filozofią marki, skóra nigdy nie może być traktowana agresywnie. Zawsze, gdy mamy do czynienia z produktem aktywnym, który jest szczególnie silny lub działa agresywnie, należy zrównoważyć jego działanie przez inny składnik. Wszystkie produkty Biologique Recherche są tworzone z myślą o zachowaniu równowagi za- wartych w nich składników.

Marka opracowała również własną metodologię, określaną jako Metodologia Biologique Recherche. Są to przede wszystkim autorskie masaże i specjalne techniki manualne, których można również nauczyć pacjentów, m.in. pokazując, jak wykonać drenaż, czy wyjaśniając, jak w codziennej pielęgnacji należy obchodzić się ze skórą.

TRADYCYJNY  PODZIAŁ  SKÓRY NA TŁUSTĄ, SUCHĄ I NORMALNĄ TO MIT!

Podejście Biologique Recherche skupia się przede wszystkim na naskórku, a nie skórze właściwej. Wiele słyszy się na temat głębokiego przenikania składników aktywnych, podczas gdy wszyscy wiedzą, że tak nie jest. Skóra właściwa i naskórek to połączona całość, ale najważniejszy jest naskórek.

Produkty i zabiegi Biologique Recherche zostały zaprojektowane tak, by pomagać skórze w naturalnych  procesach,  które  w niej zachodzą, a w szczególności dotyczy to naskórka.

Zgodnie z filozofią Biologique Recherche, nie posiadamy jednego, lecz kilka rodzajów cery. Ale to nie wszystko – kondycja naszej skóry ulega kilkukrotnej przemianie w ciągu jednego dnia, jak również w ciągu całego naszego życia. Każdy posiada inny rodzaj skóry, a nawet różne jej obszary,   o tendencjach do różnych  problemów!

Podział według sztucznych kategorii na skórę normalną, suchą lub tłustą jest dziś po prostu niedoskonały i przestarzały, przez co nie pozwala na określenie najbardziej efektywnej  pielęgnacji.

www.biologiquerecherche.com.pl

Artykuł pochodzi z Beauty Inspiration 3/2016

 

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube