Rzęsy 1:1

rzesy825Każda kobieta chce wyglądać atrakcyjnie, podobać się przede wszystkim sobie, ale też innym – kto mówi inaczej, kłamie. W tym celu sięga po różne, coraz bardziej popularne metody upiększania. Jednym ze sposobów na metamorfozę, która na pewno nie pozostanie niezauważona, jest semipermanentne przedłużanie rzęs. Metoda przedłużania rzęs 1:1 w ciągu ostatnich kilku lat stała się niezwykle popularna, lecz nadal trzeba edukować klientki, jak przebiega taki zabieg i na czym polega.

Czym jest zabieg przedłużania rzęs i jak długo utrzymuje się efekt?

Semipermanentne (czyli półtrwałe) przedłużanie rzęs metodą 1:1 polega na doklejeniu rzęsy syntetycznej do rzęsy naturalnej. Przyklejane one są pojedynczo, rzęsa do rzęsy, dzięki czemu dają niezwykle naturalny efekt wydłużenia i zagęszczenia. Proces aplikacji jest bezbolesny i przebiega w wygodnej pozycji leżącej. Efekt utrzymuje się w pewnym zakresie czasu (stąd ta nazwa – semipermanentne), czyli do momentu wypadnięcia rzęsy naturalnej. Rzęsy naturalne wymieniają się ok. co 3 miesiące. Dlatego w celu utrzymania efektu na dłużej potrzebne są korekty (uzupełnienia) średnio co 2-4 tygodnie.

Decydując się pierwszy raz na przedłużanie rzęs, klientki najczęściej wybierają metodę 1:1. Zabieg ten pozwala wydłużyć, pogrubić i podkręcić rzęsy. Warto jednak pamiętać, że możliwości są nieraz ograniczone. W metodzie 1:1 rzęs nie dokleja się do skóry (jak w przypadku klejenia kępek). Każda rzęsa syntetyczna jest doklejana tylko i wyłącznie do rzęsy naturalnej. Ta metoda nie pozwala dokleić więcej rzęs, niż klientka ma naturalnych. Dlatego klientkom, które mają rzadkie rzęsy, a chciałyby uzyskać zjawiskowy efekt, polecane są metody objętościowe, gdzie do jednej rzęsy naturalnej przykleja się kilka rzęs sztucznych.

Każda kobieta jest inna, dlatego zabieg stylizacji rzęs jest dostosowany do indywidualnych potrzeb klientki. Szeroki wybór rzęs pozwala stworzyć efekt – od subtelnego wydłużenia i pogrubienia, przez kolorowe refleksy, po karnawałowe kreacje bogate w blaski kryształków, fantazyjne piórka i magię brokatu.

Z czego są wykonane rzęsy?

Rzęsy, które stosujemy w zabiegach przedłużania rzęs są wykonane z włókien syntetycznych. Są one tak dobrze wyprofilowane, że wyglądają zupełnie jak prawdziwe. Tak jak rzęsy naturalne, są u podstawy grubsze, i zwężają się ku końcom. Rzęsy syntetyczne mają różne grubości, długości oraz kilka stopni podkręcenia. Pozwala to idealnie dobrać kształt i rozmiar do stanu rzęs naturalnych, żeby ich nie obciążyć i nie narazić na przedwczesne wypadanie, a jednocześnie uzyskać oczekiwany przez klientkę efekt.

Często w internecie można znaleźć mylącą informację, że stylistki używają rzęs jedwabnych bądź
z norek (wyjątkiem są prawdziwe rzęsy z włosia norek syberyjskich 100%). Rzęsy Silk oraz Mink to nazwy własne produktów i wcale nie świadczą o tym, z jakiego materiału rzęsy są wykonane. Wszystkie te produkty są robione ze 100% poliestru, który świetnie imituje jedwab, albo futro norki. Niestety, by pozyskać klientów, wiele dystrybutorów wprowadza w błąd stylistki. Stylistki z kolei, chcąc pozyskać klientki, proponują im rzęsy syntetyczne jako „jedwabne” oraz „norki” (albo jedwabne z dodatkiem syntetyku, bądź norki z dodatkiem syntetyku).

Rzęsy (Silk, Mink) różnią się połyskiem, sztywnością, odcieniem cierni. Rzęsy Mink imitują norkę, są prześliczne, kruczoczarne, bardziej matowe, lżejsze, sztywniejsze, pięknie utrzymują kształt. Rzęsy Silk są bardziej elastyczne, błyszczące, niestety mogą się prostować, np. w wyniku częstego korzystania z sauny.

Jak przebiega zabieg przedłużania rzęs?

Na wstępie przeprowadzana jest rozmowa. Potem klientka kładzie się na łóżku kosmetycznym, zabieg przebiega bowiem w wygodnej pozycji leżącej.

Stylistka separuje dolne rzęsy plastrem medycznym bądź płatkami kolagenowymi, żeby uniknąć sklejenia dolnych rzęs z górnymi. Przez pozostałą część zabiegu klientka ma zamknięte oczy, ponieważ klej bądź jego opary nie powinny trafić do oka. Następnie stylistka przygotowuje rzęsy do zabiegu, zmywa makijaż i odtłuszcza rzęsy, czyli nanosi na nie specjalne preparaty, mające na celu zwiększenie przyczepności rzęs syntetycznych. (…)

Ala Rio

Czytaj cały artykuł w Beauty Inspiration 3/2015 – wydanie drukowane / e-wydanie

 

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube