Ślubna analiza kolorystyczna – nowa usługa w portfolio kreatywnych wizażystów

RAMY825Ślub to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu kobiety – nie dziwi zatem fakt, że każda przyszła panna młoda stara się wyglądać w tym szczególnym dniu naprawdę wyjątkowo. Wizażysta jest coraz częściej tą osobą, do której przyszłe mężatki zwracają się nie tylko, by wykonać profesjonalny makijaż, ale także oczekują kompleksowej porady stylizacyjnej, mającej na celu profesjonalne zaprojektowanie całościowego wizerunku ślubnego. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest nowa, kreatywna usługa świadczona przez wizażystki, polegająca na doborze tzw. ślubnych kolorów przewodnich.

Współczesna panna młoda nie jest już zainteresowana tradycyjną wizją wystawnego wesela w restauracji lub w domu weselnym. Kobiety przygotowujące się do ślubu, wzorem bohaterek z amerykańskich komedii romantycznych, poszukują swojego stylu i nowatorskich, kreatywnych pomysłów, które sprawią, że ten ważny dzień stanie się niezapomnianym przeżyciem. Coraz większą popularnością cieszy się na rynku zawód stylisty (konsultanta) ślubnego. Jest to osoba o szerokiej wiedzy, która doskonale orientuje się w gorących trendach ślubnych i potrafi profesjonalnie wybrać i zaaranżować wszelkie elementy stylizacji (od wizerunku pary młodej przez zaproszenia, po wybór miejsca na przyjęcie weselne i dekorację stołu). Kobieta, która planuje ślub obdarza konsultanta pełnym zaufaniem, dlatego ważne jest, by doradca posiadał fachową wiedzę i potrafił wykreować wizerunek panny młodej, który olśni wszystkich gości przybyłych na uroczystość.

Należy pamiętać że na wizerunek panny młodej składa się wiele elementów, aby uzyskać jak najbardziej dopracowany efekt wszystkie te elementy powinny zachowywać ten sam styl, ten sam kod estetyczny. Nie każdy wizażysta ma dostatecznie dużą wiedze, aby aby sprostać takiemy wyzwaniu i świadczyć usługę konsultacji ślubnej w tak szerokim zakresie. Dlatego w 2015r. pojawiła się na rynku nowa forma doradztwa ślubnego, znacznie uproszczona, a jednocześnie niezwykle kreatywna i potrzebna tzw. ślubna analiza kolorystyczna.

NOWA SPECJALIZACJA – KOLORYSTA ŚLUBNY

Ogromną zaletą usługi ślubnej analizy kolorystycznej jest fakt, że wykonuje się ją bardzo szybko, w podstawowej wersji trwa od 45-60 min i jest prawie bezkosztowa. Polega na dobraniu bieli ślubnej oraz tzw. ślubnych kolorów przewodnich, które przyszła panna młoda wykorzystuje do skoordynowania wszystkich elementów oprawy ślubnej w tym: makijażu, dodatków, zaproszeń, aranżacji sali weselnej etc.. Dzięki zachowaniu ujednoliconej gamy barw cała oprawa ślubna sprawia wrażenie wyjątkowej, przemyślanej i dopracowanej. Usługę ślubnej analizy kolorystycznej wykonuje się przy pomocy specjalnego zestawu akcesoriów, dzięki którym wizażystka nie musi sama wymyślać kompozycji ślubnej dla klientki, a jedynie wybrać spośród gotowych propozycji, tę która najkorzystniej podkreśla urodę przyszłej Panny Młodej i dać jej gotowy pomysł na piękny, nowoczesny wizerunek ślubny. (…)

Anna Ciechomska

Czytaj cały artykuł w DARMOWYM WYDANIU BEAUTY INSPIRATION 1/2015

 

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube