Spa dla wegetarian i wegan

OTWIERAJACA Naturalne składniki_źródło PixabayWeganizm i wegetarianizm stają się w Polsce coraz bardziej popularne, nie tylko jako rodzaj diety, lecz także jako styl życia. W odpowiedzi na ten trend, hotel Cottonina Villa & Mineral Spa Resort wprowadził od października autorskie zabiegi spa przeznaczone dla osób, które wymagają najwyższej jakości roślinnych, a czasem również bezglutenowych, produktów.

Niewiele firm kosmetycznych na świecie może poszczycić się mianem przyjaznych dla wegan. Często, chcąc osiągnąć jak najniższą cenę, wykorzystują one surowce bez względu na ich pochodzenie i historię testów. Unia Europejska oficjalnie zabroniła badania surowców kosmetycznych oraz gotowych kosmetyków na zwierzętach, jednak nadal takie kraje jak Chiny wymagają tego od swoich dostawców. W wielu przypadkach osoby, chcące skorzystać z zabiegów spa, nie mają więc gwarancji pochodzenia kosmetyków, a już na pewno nie ich składników aktywnych. Trudno jest również samemu zweryfikować drogę pozyskania oraz przetwarzania poszczególnych komponentów. Dlatego spa w hotelu Cottonina Villa & Mineral Spa Resort, jako pierwsze w Polsce, postanowiło zwolnić gości z konieczności czytania niezrozumiałych dla większości osób etykiet, oferując kosmetyki tworzone na miejscu z jedynie sprawdzonych składników.

Weganizm zakłada wyeliminowanie z pożywienia oraz innych aspektów życia produktów pochodzenia zwierzęcego. Nierzadko bycie „wege” to nie tylko kwestia ideologii, lecz wręcz konieczność. Zrezygnowanie z produktów odzwierzęcych wspomaga bowiem leczenie wielu chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca, nadciśnienie, alergie czy atopowe zapalenie skóry. Dotyczy to nie tylko spożywania pokarmów, lecz także używanych w codziennej pielęgnacji kosmetyków. (…)

Czytaj cały artykuł w Beauty Inspiration 1/2016 – wydanie drukowane/e-wydanie

Justyna Żukowska, manager spa w Cottonina Villa & Mineral Spa Resort.

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube