Spa z podczerwienią

infra825Co Pan myśli na temat podczerwieni? Czy warto w nią wyposażać spa? Często inwestorzy zadają takie pytanie, nie wiedząc dokładnie, jak działa podczerwień i w jak wspaniały sposób działa na ciało. A przecież ciepło jest niezbędnym warunkiem dobrego samopoczucia, zachowania zdrowia, a także jednym z najstarszych środków leczniczych stosowanych przez człowieka.

ifra2350Od czasów starożytnych człowiek zna terapeutyczne zastosowania ciepła i wykorzystuje w tym celu mnóstwo środków, np. ogień, rozgrzane kamienie, piece, różne formy sauny, a ostatnio także kąpiele w podczerwieni. Ciepło może być dostarczane lub odbierane w drodze różnych procesów wymiany termicznej. Każdy z nas wie, że aby doszło do ogrzania, bilans cieplny musi być dodatni. Jednym ze składników bilansu cieplnego jest promieniowanie docierające do skóry, a następnie wymiana ciepła. Kabiny cieplne działające na bazie promieni podczerwonych ogrzewają wyłącznie poprzez delikatne wnikanie promieni w ciało.

Warto powiedzieć, że każda planowana koncepcja spa, realizowana na zamówienie,  jest praktycznym wdrożeniem projektu w ramach wprowadzania rozwiązań mających na uwadze zdrowy styl życia . Mając do dyspozycji szeroki asortyment różnych produktów do odnowy biologicznej w spa, wpływamy w mniejszym lub większym stopniu na wzrost świadomości w zakresie profilaktyki zdrowotnej.

Dbanie o zdrowie poprzez podwyższanie temperatury ciała, uzyskiwanie efektu pocenia dla odciążenia nerek, ogólna detoksykacja oraz korzystne oddziaływanie na serce i krwiobieg – to tylko niektóre z pozytywnych aspektów zdrowotnych wynikających z korzystania z sauny. Każdy, kto ceni sobie niezwykle łagodne ogrzewanie ciała przy maksymalnej temperaturze pomieszczenia wynoszącej do 45ºC, chętnie skorzysta z kabiny lub sauny na podczerwień.

Aktualnie w produkowanych saunach na podczerwień stosowane są dwa rodzaje technologii. W pierwszym w sposób niewidoczny, w obudowanych dookoła ścianach sauny, integruje się działający na podczerwień system ogrzewania powierzchniowego. Efekt cieplny wywołany jest przez promienie typu IRC, mające szczególnie delikatne i łagodne oddziaływanie  na ciało. Zaletą ukrytego źródła podczerwieni w panelach ściennych saun na jest brak oddziaływania pól elektromagnetycznych i nowoczesny design.

Drugim rozwiązaniem zastosowania podczerwieni są specjalne oparcia podczerwieni INFRAPLUS lub indywidualne  siedziska podczerwieni INFRAPLUS PROFI, które stają się niezwykle popularne.

Wykorzystano tutaj świadome i miejscowe nagrzewanie obszaru pleców, które przynosi ulgę i odprężenie. Kiedy tradycyjna sauna oddziałuje na całe ciało i aktywuje przy tym przemianę materii, wprawia w dobry rytm serce i układ krążenia oraz wzmacnia system odpornościowy, to promienie podczerwone działają w sposób precyzyjny, w szczególności intensywnie na partię pleców. InfraPLUS to przynoszące ulgę urozmaicenie sauny i SANARIUM®. Jest to wyjątkowo udane uzupełnienie, ponieważ nie jest do tego potrzebna żadna dodatkowo kabina. Wystarczy ciekawie zaaranżowane pomieszczenie, do którego montowane są siedziska podczerwieni. Stosowane dzisiaj w saunach promienniki  to technika ogrzewania na podczerwień SensoCare firmy Physiotherm. Jest ona umieszczona w obszarze pleców fotela, który harmonijnie integruje się z designem kabiny sauny. Dzięki temu oprócz sauny i SANARIUM® można też wykorzystywać przynoszące ulgę promienie podczerwieni C – w sposób niezwykle bezpieczny i ergonomiczny.

klafs3350Sauna na podczerwień z pewnością bardzo dobrze wpłynie na rozwój każdego profesjonalnego obiektu typu spa i wellness. Dzięki niej można doskonale sprostać stale rosnącym wymogom klientów pod względem jakości  wypoczynku, relaksu i doznań.

Sauna na podczerwień nie tylko wzbogaca kąpiel saunową o wariant w pełni zgodny z duchem czasu, ale także łączy perfekcyjną technikę z ekskluzywnym wzornictwem. Jednocześnie oferuje dłuższe kąpiele  służące zdrowiu i dobremu samopoczuciu oraz doznania odpowiadające wymogom współczesności.

Grzegorz Szymkowski

dyrektor marketingu firmy Klafs

www.klafs.pl

Artykuł pochodzi ze Spa Inspirations 3/2014 – wydanie drukowane / e-wydanie

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube