Studio Sante – pierwsze miejskie uzdrowisko

4Metropolie, od zawsze kojarzone z hałasem, zabieganiem i byciem w ciągłym ruchu, mogą mieć miejsca dla ciszy i relaksu. Odpowiedzią na potrzeby wszystkich zabieganych, zestresowanych, szukających odpoczynku i zdrowia, mogą być uzdrowiska miejskie. Pierwsze takie miejsce powstało w Warszawie – Studio Sante. W ofercie znajdziemy unikaty na skalę europejską. Przedstawiamy kilka z nich.

Luksusowy relaks

W ofercie pierwszego uzdrowiska miejskiego w Warszawie – Studia Sante – znajdziemy unikaty na skalę europejską. Goldarium, czyli regenerująca sauna wyłożona 24-karatowym złotem, nawiązuje do bogatej tradycji wellness Bliskiego Wschodu. Złota sauna poprawia krążenie, zwiększa liczbę czerwonych krwinek oraz naczyń włosowatych w mięśniach czy narządach wewnętrznych (co zapewnia dotlenienie całego organizmu). Goldarium usprawnia również działanie układu hormonalnego, co powoduje wydzielanie hormonu adrenokortykotropowego, który poprawia nasze możliwości wysiłkowe, a także wspomaga radzenie sobie w sytuacjach stresogennych.

Skalna kąpiel

W Studiu Sante skorzystamy również z japońskiej kamiennej sauny Ganbanyoku. Podczas seansów leży się pod przykryciem na specjalnym łóżku, wyłożonym płytami czarnej krzemionki wulkanicznej Black Silica. Ciepło, emanujące z kamiennych płyt podgrzanych do komfortowej dla ciała temperatury 42-44°C, wnika głęboko do wnętrza ciała, otwiera pory, uwalnia toksyny i rozluźnia mięśnie. Olbrzymią, udokumentowaną badaniami, zaletą tej formy saunowania jest utrata kalorii, która w indywidualnych przypadkach wynosić może od 600 do 1200 podczas 60 minutowego seansu. Zabieg rozszerza naczynia włosowate w obrębie skóry, co stymuluje przepływ krwi, zwiększając natlenienie, suplementację oraz detoksyfikację tkanek organizmu, przyspieszając ich regenerację, intensyfikację wszystkich procesów naprawczych i obronnych organizmu, co ma bezpośredni pozytywny wpływ na nasz wygląd. Dzięki tej terapii możemy wspomóc leczenie zmian wywołanych egzemami, łuszczycą oraz trądzikiem.

Moda na zdrowie w mieście

Idea stworzenia pierwszego uzdrowiska miejskiego w Warszawie wpisuje się w strategię firmy Sante. Chcemy pokazać, że troska o zdrowie to działanie kompleksowe. Z jednej strony od zawsze ważne jest dla nas, aby żywność, którą produkujemy, była najwyżej jakości i aby w pełni służyła naszym konsumentom. Po drugie, warto podkreślać, że dla zdrowia ważny jest również codzienny relaks, odstresowywanie się i praca ze swoim ciałem. Nasza przestrzeń ma być takim przystankiem zdrowia i harmonii dla mieszkańców nie tylko Warszawy.

Anna Sierpowska, manager zarządzająca Studia Sante

Floating – recepta na stres

W innowacyjnej kabinie floatingowej ciało znajduje się w stanie nieważkości. Zjawisko to możliwe jest dzięki deprywacji sensorycznej. Na czym polega? To stan świadomości, polegający na odizolowaniu lub ograniczeniu bodźców zmysłowych z zewnątrz. W zamkniętej dźwiękoszczelnej kabinie panuje neutralna temperatura powietrza i wody (ok. 35°). W takich warunkach mózg zaczyna wytwarzać fale alfa i theta, charakterystyczne dla głębokiego relaksu. Następuje wzmożona produkcja endorfin, prolaktyny i oksytocyny, czyli hormonów szczęścia, a poziom stresogennego kortyzolu obniża się. Zabieg poprawia koncentrację, leczy bezsenność, a także łagodzi ból, np. reumatyczny, oraz wzmacnia układ odpornościowy. Przeciwwskazaniami dla tej kuracji są: epilepsja, cukrzyca oraz astma, a kobiety w ciąży mogą korzystać z kabiny po konsultacji z lekarzem.

Zdrowie ukryte w wodzie

To, co przede wszystkim stanowi o uzdrowiskowym charakterze Studia Sante to woda. W całym kompleksie wykorzystywana jest tzw. Woda Ożywiona Sante, która dzięki technologii Johanna Grandera ma przywróconą pierwotną optymalną strukturę. Jej wpływ na organizm jest kompleksowy: działa kojąco na skórę i regenerująco na cały organizm. Najwyższa jakość wody w Studiu Sante jest zapewniona również dzięki unikalnej technologii uzdatniania wody. Polega ona na filtracji wody na szkle aktywowanym, następnie elektrolizie próżniowej soli oraz naświetlaniu specjalistycznymi lampami UV.

W kompleksie na Jagiellońskiej woda występuje w wielu różnych formach. Skorzystać możemy m.in. z wody krzemieniowej, która sprawia, że skóra oraz kości są wzmocnione, przemiana materii przyspieszona, a narządy wewnętrzne zaczynają harmonijnie pracować. Taka kąpiel działa również antydepresyjnie. Człowiek potrzebuje 20-30 mg krzemu na dobę, żeby jego organizm funkcjonował prawidłowo. Jest on podstawowym elementem tkanki chrzęstnej, kostnej i łącznej, a także wchodzi w skład niektórych narządów. W pożywieniu jest go jednak o wiele za mało jak na nasze potrzeby. Dodatkowo, jedynie od 3 do 5% krzemu, dostarczanego w pokarmach, pozostaje w organizmie, ponieważ jest on bardzo słabo przyswajalny. Studio Sante może pochwalić się również wodą solankową. Solanka to lecznicza woda chlorkowo-sodowa, zawierająca dużą liczbę jonów dodatnich, które równoważą psychikę i funkcjonowanie ciała. Sól i inne pierwiastki oddziałują leczniczo na cały organizm. Zmniejszają m.in. pobudliwość nerwów czuciowych i ruchowych, zwiększają ukrwienie skóry, poprawiają sprawność serca, czy usprawniają działanie płuc i dróg oddechowych.

Biofeedback scio

Terapia SCIO pozwala na wykrycie, zlokalizowanie oraz redukcję skutków stresu w organizmie. Dzięki temu jest doskonałym antidotum na problemy ze zdrowiem. Głównym zadaniem terapii jest biologiczne energetyzowanie i stabilizowanie ciała, w celu pobudzenia układu immunologicznego. Polega na dokładnym lokalizowaniu obszarów, układów, narządów oraz tkanek, w obrębie których procesy samouzdrawiania zostały zaburzone. SCIO wskazuje miejsca, gdzie stres ma działanie destrukcyjne i chorobotwórcze. Podczas analizy urządzenie jest połączone z osobą badaną za pomocą elektrod na rękach, nogach oraz głowie, co gwarantuje szczegółowy i nieinwazyjny pomiar. Pacjent w jego trakcie leży lub siedzi. Badanie trwa około godziny, potem następuje omówienie wyników, które zawierają m.in. wykaz organów czy obszarów w organizmie najbardziej obciążonych stresem, niedobory substancji odżywczych oraz zalecenia.

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube