UltraFrax RF- nowość w radiofrekwencji mikroigłowej!

W branży beauty nieustannie, niemalże jak grzyby po deszczu, pojawiają się nowe technologie i rozwiązania zabiegowe. Wiele z nich tak szybko, jak się pojawia, bezpowrotnie ginie. Część z nowości od razu znajduje grupę entuzjastów i zyskuje uznanie na wiele lat. Natomiast niektóre z technologii przeżywają szybki rozkwit, a następnie zapomnienie, by finalnie odrodzić się niczym feniks z popiołów i stać się hitem! Jedną z takich technologii bez wątpienia jest radiofrekwencja mikroigłowa, która zadebiutowała w branży kosmetycznej ponad 10 lat temu, a teraz ponownie święci swoje triumfy!

Radiofrekwencja mikroigłowa to rozwiązanie łączące dwie niezwykle skuteczne metody: mikronakłucia oraz radiofrekwencję, potocznie nazywaną falą radiową. Oba zabiegi, stosowane osobno, przynoszą rewelacyjne efekty terapeutyczne, jednakże dopiero ich połączenie potrafi zdziałać prawdziwe cuda.

Mikronakłuwanie, poprzez mechaniczne uszkodzenia skóry, intensywnie pobudza naturalne procesy regeneracyjne, wpływając korzystnie na produkcję włókien podporowych, jak kolagen i elastyna. Dodatkowo metoda ta indukuje powstawanie bardzo ważnych substancji występujących w naskórku, jak EGF, czyli naskórkowy czynnik wzrostu. Wpływa on korzystnie na wzmocnienie właściwości barierowych naskórka, co zapobiega utracie wody, a także wzmacnia odporność skóry na działanie czynników środowiskowych. Ponadto tworzenie mikrokanałów powoduje lepszą penetrację składników aktywnych, przez co zdecydowanie wzrasta efektywność danego preparatu.

Z kolei fala radiowa, czyli prąd o częstotliwości radiowej, powoduje chwilowe podgrzanie i delikatne rozciągnięcie włókien kolagenowych (uszkodzenie wiązań peptydowych w superhelissie włókna kolagenowego), co daje natychmiastową odpowiedź, czyli ich skrócenie. Fale radiowe, w wyniku wytwarzanego ciepła w tkankach, powodują obkurczenie włókien kolagenowych i zwiększenie poziomu natlenienia, przyczyniając się do pobudzenia procesów regeneracyjnych i uelastycznienia skóry.

Działanie ciepłem stymuluje fibroblasty do produkcji nowej sieci białek. Jednoczesne połączenie obu metod znajduje zastosowanie w przypadku redukcji blizn, rozstępów, liftingu i zwiększenia napięcia oraz wygładzenia skóry, a także zwężenia rozszerzonych ujść gruczołów łojowych. Szerokie spektrum działania, jak również niezwykła skuteczność w redukcji najczęściej spotykanych problemów skóry, sprawia, że radiofrekwencja mikroigłowa ponownie zyskuje na popularności i staje się gabinetowym must have!

 

Niedoceniona technologia?

Urządzenia do radiofrekwencji mikroigłowej pojawiły się w branży kosmetycznej już wiele lat temu, natomiast prawdziwy rozkwit tej technologii obserwujemy dopiero teraz. Skąd ten powrót do technologii znanej od lat? Dlaczego nie zdobyła szerokiej grupy fanów lata temu? Odpowiedzi na te pytania jest kilka.

Przede wszystkim brak szerokiego zainteresowania zabiegiem w przeszłości mógł wynikać z obecności na rynku wielu niedopracowanych urządzeń, małej ilości badań odnośnie skuteczności zabiegu oraz jego bolesności, a także długiego czasu rekonwalescencji. Od czasu debiutu radiofrekwencji mikroigłowej pojawiło się wiele testów oraz nowych rozwiązań technologicznych i urządzeń. Jednym z takich nowych rozwiązań jest UltraFrax RF, oferujący nową jakość w zabiegach radiofrekwencji mikroigłowej.

 

UltraFrax RF- nowy standard na rynku

Obecne osiągnięcia technologiczne pozwoliły na wypracowanie innowacyjnych rozwiązań, zastosowanych w urządzeniu UltraFrax RF. Wyróżnikiem urządzenia na rynku jest koreański silnik z systemem Stepping Motor, który gwarantuje niezwykle równomierne stemplowanie skóry, co bezpośrednio wpływa na efektywność oraz bezpieczeństwo zabiegu.

Dodatkowo UltraFrax RF, dzięki zastosowanemu systemowi, posiada możliwość precyzyjnej, elektronicznej regulacji wysunięcia igieł. Zabezpiecza to przed przypadkową zmianą długości stemplowania, a także daje pełną kontrolę operatorowi urządzenia. Unikalny, koreański system Stepping Motor gwarantuje ponadto niezwykle cichą pracę urządzenia. Na uwagę w przypadku UltraFrax RF zasługuje również możliwość wyboru fali radiowej mono- lub bipolarnej, dzięki której operator urządzenia może indywidualnie do potrzeb klienta dostosować intensywność pracy.

Ponadto dwie głowice zabiegowe: mikroigłowa i frakcyjna (nieinwazyjna) dają możliwość stworzenia szerokiej oferty gabinetu kosmetycznego. Można skierować ją zarówno do klientów mogących pozwolić sobie na dłuższą rekonwalescencję, jak również do tych, którzy muszą w „nienaruszonym” stanie wrócić do codziennych aktywności. Możliwość taką daje także duży wybór końcówek zabiegowych z różną ilością igieł, a także igieł izolowanych i nieizolowanych. Końcówki zabiegowe zawierające igły izolowane powodują podawanie fali radiowej tylko na wybranej głębokości, z kolei igły nieizolowane podgrzewają skórę za pomocą fali radiowej na całej swojej długości.

Dodatkowo nowoczesny design urządzenia i intuicyjne menu w języku polskim powoduje, że UltraFrax RF wyznacza nowe standardy na rynku!

 

Rewolucja w liftingu i redukcji blizn

Rosnąca popularność radiofrekwencji mikroigłowej wynika z kilku powodów. Niewątpliwie jednym z nich jest wysoka efektywność zabiegu w przypadku zwalczania bardzo częstych problemów skóry, takich jak wiotkość skóry, blizny potrądzikowe, rozstępy oraz rozszerzone ujścia gruczołów łojowych. Te niezwykle trudne do usunięcia problemy skórne są częstym powodem wizyt w salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej.

Dzięki radiofrekwencji mikroigłowej możemy skutecznie zniwelować nawet wieloletnie blizny i rozstępy, a także wyraźnie ujędrnić skórę, której wiotkość jest wynikiem różnych czynników, w tym ciąży, odchudzania lub po prostu procesu starzenia się. Dodatkowo dużym atutem tej metody jest zdecydowanie głębsza penetracja, niż w przypadku laserów frakcyjnych, których głębokość działania to ok. 1,7 mm, gdy w przypadku radiofrekwencji mikroigłowej to nawet 3,5 mm! Ponadto metoda ta nie oddziałuje w żaden sposób na chromofory skóry, takie jak np. melanina, przez co może być stosowana także u osób opalonych. Wzrost zainteresowania zabiegiem wynika z faktu, iż końcówki z ruchomymi, izolowanymi igłami znacznie redukują odczucia bólowe, a także likwidują konieczność rekonwalescencji. Dzięki temu nawet najbardziej wrażliwi klienci mogą skorzystać z usługi i już następnego dnia wrócić do codziennej aktywności.

Wszystko to sprawia, że zabieg radiofrekwencji mikroigłowej zostanie zapewne gabinetowym must have przez długi czas.

 

Marta Lempart

Szkoleniowiec firmy Mimari

www.mimari.com.pl

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube