Usługi ginekologii estetycznej w Gold Clinic

BEAUTY INSPIRATION: Od jak dawna Państwa klinika posiada w ofercie usługi ginekologii estetycznej?

KAROLINA ROGALA: Ofertę ginekologiczną wprowadziliśmy w kwietniu 2012 roku jako pierwsza w Polsce klinika medycyny estetycznej.

KAROLINA ROGALA
współwłaściciel, dyrektor zarządzająca Gold Clinic

BI: Jak z perspektywy czasu ocenia Pani zainteresowanie kobiet tego rodzaju zabiegami?

KR: Początki były trudne. Był to temat tabu, a kobiety niechętnie o tym mówiły. Z czasem, po kilku artykułach, które uświadomiły kobietom, jak wiele z nich to dotyka, zaczęły chętnie korzystać z zabiegów.

BI: Z jakimi problemami zgłaszały się do Państwa klientki na początku działalności, a z jakimi obecnie? Jakiego rodzaju zabiegów wykonywanych jest najwięcej?

KR: Początkowo (od tego zaczęła się cała „rewolucja” w tej dziedzinie) było bardzo dużo zabiegów leczących laserowo wysiłkowe nietrzymanie moczu i obkurczanie pochwy. Panie podczas rozmów z dr Rogalą zgłaszały inne dolegliwości i problemy, co naturalnie rozszerzało zakres oferty. Obecnie jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów ginekologicznych w naszej klinice jest laserowa labioplastyka (redukcja warg sromowych mniejszych przy użyciu lasera Fotona). Jest to problem nie tylko estetyczny (przerost czy asymetria), powodujący zakłopotanie, wstyd przed współżyciem, ale również zdrowotny. Przerośnięte wargi sromowe mniejsze łatwo się obcierają podczas uprawiania sportów, utrudniają najbardziej podstawowe czynności fizjologiczne, są przyczyną infekcji i dolegliwości bólowych. Ich redukcja znacząco poprawia komfort życia oraz wpływa pozytywnie na zdrowie. Kolejną najczęściej wykonywaną procedurą pozostaje laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu, które jednocześnie powoduje obkurczenie pochwy. Czyli dla pacjentek przede wszystkim liczy się zdrowie i codzienne, normalne funkcjonowanie. Popularne są również wypełnienia warg sromowych większych, które dają dużą zmianę estetyczną, ale również zamykają światło pochwy, ograniczając w ten sposób częstotliwość występowania infekcji bakteryjnych czy grzybiczych. Panie rzadziej decydują się na wybielanie okolic intymnych.

BI: Jakiego rodzaju technologie wykorzystujecie Państwo w klinice do zabiegów ginekologii estetycznej?

KR: Nietrzymanie moczu, obkurczanie pochwy, labioplastykę oraz wybielanie okolic intymnych wykonujemy laserem Fotona SP Dynamis. Stosujemy wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, nici służące do zwężenia wejścia do pochwy oraz Exilis — na ujędrnienie i obkurczenie warg sromowych. Posiadamy wszystkie najlepsze, dostępne obecnie na rynku technologie.

BI: Czy wszystkie zabiegi wykonuje lekarz ginekolog, czy też część z nich wykonuje i  może wykonywać personel (pielęgniarka, kosmetyczka)?

KR: Zdecydowaną większość musi wykonywać lekarz. Wyjątkiem jest Exilis, który służy do nieinwazyjnego obkurczania warg sromowych (rewitalizacja warg sromowych). Ten zabieg mogą wykonywać kosmetyczki.

BI: Czy polecacie Państwo zabiegi ginekologii estetycznej swoim klientkom, które przychodzą na inne zabiegi z oferty kliniki? Czy istnieje taka procedura?

KR: Wszystko zależy od przebiegu wizyty i problemów, jakie zgłasza pacjent. Oczywiście staramy się na bieżąco informować o ofercie nasze pacjentki, natomiast jest ona tak rozległa, że nie sposób każdemu przedstawić pełną ofertę. Dlatego lekarz stara się przeprowadzić dokładny wywiad z pacjentką, aby dobrać odpowiednie zabiegi. Poza tym korzystamy z innych kanałów, jak ulotki, filmy informacyjne, artykuły w prasie czy programy TV.

BI: Jak Pani ocenia przyszłość zabiegów ginekologii estetycznej? Jak będzie się rozwijała ta branża?

KR: Technika ciągle się rozwija. Kiedyś nietrzymanie moczu można było leczyć jedynie operacyjnie, w dodatku z różnym skutkiem i dużym ryzykiem powikłań. Dziś zabieg trwa ok. 30 minut, jest praktycznie bezbolesny, a pacjentka może wrócić do codziennych czynności bezpośrednio po nim. Nowe pomysły, techniki oraz nowe technologie pojawiają się coraz częściej. Myślę, że jest to gałąź medycyny, która ma przed sobą jeszcze wiele możliwości.

BI: Jakie jest niezbędne minimum infrastrukturalne, aby w klinice, która dotychczas skupiała się na zabiegach medycyny estetycznej, uruchomić także usługi ginekologii estetycznej?

KR: Przede wszystkim zaplecze zapewniające odpowiednie warunki: fotel ginekologiczny, kącik sanitarny. W zależności od tego, jaki zakres usług zamierza oferować klinika, powinna zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty lub urządzenia. Oczywiście bardzo istotne jest zwrócenie uwagi na jakość urządzeń czy preparatów, która zapewni pacjentkom bezpieczeństwo.

 

Artykuł pochodzi z BEAUTY INSPIRATION 1/2017

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube