Techniki łączone w mikronakłuwaniu

Mikronakłuwanie to popularny zabieg w dzisiejszej branży kosmetycznej, który cieszy się przychylnością klientek. Klienci, którzy raz poddali się temu rodzajowi terapii, raczej nie będą pytać o inne rodzaje. Co możesz dać swoim klientom, łącząc terapię mikroiniekcji z innymi?

W procedurze mikronakłuwania wykorzystuje się zjawisko „mądrości skóry”. Co to dokładnie oznacza? Aby wykorzystać jej naturalne inteligentne procedury, wystarczy odpowiednio zaprogramować skórę. Takie działanie ma kilka zalet: zapewnia szybkie, widoczne rezultaty bez konieczności ciągłego „pakowania” w skórę składników, które prawdopodobnie nie dotrą tam, gdzie chcesz itd. Wykonując mikronakłucia, nie tylko aktywujemy naturalną zdolność skóry do samoleczenia, ale także tworzymy drogę dla składników aktywnych, które mogą być wprowadzone podczas zabiegu. Bez tych mikronakłuć substancjom tym byłoby znacznie trudniej wniknąć wystarczająco głęboko ze względu na bariery obecne w naskórku.

Mezoterapia

Jeśli mówimy o mikrokaniulacji, to musimy wspomnieć o mezoterapii. Mezoterapia to połączenie techniki, która z kontrolowaną precyzją perforuje naskórek, z podawaniem substancji o różnym przeznaczeniu, takich jak nawilżanie, odżywianie czy rewitalizacja. Najpopularniejsze techniki stosowane w gabinetach kosmetycznych to tzw. dermarollery (małe wałeczki uzbrojone w tytanowe igły o długości od 0,5 mm do 3 mm, stosowane na różnych częściach twarzy i ciała), technika „igła + strzykawka” (czasami połączona z pistoletem dozującym aktywny składnik i kontrolującym głębokość iniekcji) oraz mezoretapia frakcyjna, wykorzystująca urządzenia wyposażone w specjalne końcówki uzbrojone w kilka igieł (zazwyczaj 9) wprawionych w bardzo szybki ruch pulsacyjny.W ten sposób powstają małe, równomiernie rozmieszczone perforacje, które pobudzają skórę do regeneracji i samonaprawy. Oprócz napinania i rozjaśniania twarzy, metoda ta poprawia również owal twarzy. Operator ma dużą kontrolę nad indywidualnymi parametrami zabiegu, co pozwala na dostosowanie go do potrzeb każdego klienta. Niektóre kliniki idą o krok dalej, stosując kombinację technik, aby zapewnić jeszcze lepsze rezultaty”

  • peeling + mikronakłuwanie,
  • zabiegi fizykalne + mikronakłuwanie,
  • mikronakłuwanie + zabiegi medycyny estetycznej.

Kiedy łączy się różne techniki, daje to zauważalnie szybkie i widoczne rezultaty, co jest idealne dla klientów, którzy są bardzo niecierpliwi. Niemniej jednak wymaga to od lekarza dokładnego zrozumienia stanu skóry pacjenta, stanu zdrowia, wszelkich wcześniejszych schorzeń lub alergii na stosowane substancje.

PEELINGI POŁĄCZONE Z MIKRONAKŁUWANIEM

Korzyści płynące z zastosowania peelingu mechanicznego i mikronakłuwania są spotęgowane, gdy są stosowane razem, aby wyrównać powierzchnię skóry i zmniejszyć zwłóknienia. Efekt ten jest bardziej wyraźny niż w przypadku zastosowania jednego z tych zabiegów osobno, co czyni je idealnymi do leczenia blizn potrądzikowych.

 

Peeling chemiczny, taki jak migdałowy, z perforacją to doskonała terapia dla skór dojrzałych, które potrzebują regeneracji i odmłodzenia. Przed zastrzykami łagodne złuszczanie naskórka zapewnia doskonałą stymulację fibroblastów i zatrzymanie wody w naskórku. Tak przygotowana skóra będzie się szybciej goić po „uszkodzeniach” spowodowanych mikronakłuwaniem

W wyjątkowych okolicznościach połączenie peelingu ziołowego z perforacją może być atrakcyjne. W przypadku walki z rozstępami lub zwiotczeniem skóry w wyniku gwałtownej utraty wagi, najlepszą strategią leczenia jest połączenie obu zabiegów. Uważaj jednak, żeby od peelingu minęły co najmniej 3 tygodnie, ponieważ skóra może nie mieć wystarczająco dużo czasu na zagojenie się i zaakceptowanie nowego wyzwania, jakim jest przekłucie.

ZABIEGI FIZYKALNE + MIKRONAKŁUWANIE

Ultradźwięki w połączeniu z perforacją to doskonały wybór do stymulacji skór naczyniowych. Mimo że rozszerzone i popękane naczynia krwionośne mogą na początku wydawać się przeszkodą w leczeniu, będziesz w błędzie!

Peeling kawitacyjny ukierunkowany na naczynia krwionośne lub perforacje 7-dniowe spowoduje, że skóra będzie grubsza, bardziej sprężysta i lepiej ukryje struktury naczyniowe.

Radiofrekwencja (RF) to skuteczny zabieg napinający skórę i redukujący tkankę tłuszczową, który można stosować w sytuacjach zmniejszonego napięcia skóry, np. po utracie wagi lub porodzie. Jest ona idealna zarówno dla obszarów ciała, jak i twarzy i może być połączona z substancjami aktywnymi o działaniu napinającym (np. DMAE lub dimetyloaminoetanol), aby uzyskać jeszcze lepsze rezultaty. Oczywiście pamiętaj, żeby nie stosować RF bezpośrednio na skórę po jej perforacji.

Terapia laserowa stosowana do odmładzania skóry może wymagać większej lub mniejszej rekonwalescencji, w zależności od zastosowanych technik. W tym przypadku możemy zastosować połączenie dwóch technik: przed lub po serii laserowej. Co to oznacza? Mikronakłuwanie zastosowany na skórze odpowiednio wcześnie przed serią laserową sprawi, że skóra usprawni swoje procesy naprawcze i wzmocni odporność, co spowoduje szybsze i dłużej utrzymujące się efekty terapii laserowej. Z drugiej stronustrony, perforacja z aktywnym składnikiem pomoże skórze uzyskać wsparcie w postaci łagodzących lub regenerujących substancji chemicznych podczas jej regeneracji po zabiegu laserowym, a samo zjawisko zyska na intensywności.

Mikronakłuwanie jest doskonałym uzupełnieniem innych zabiegów medycyny estetycznej. Nie sposób nie wspomnieć o związku między microneedlingiem a zabiegami kosmetycznymi. Czy można je połączyć? Tak, można! Wiele terapii nadaje się do stosowania razem.