Body wrap – wszystko o owijaniu kosmetycznym

otwierajce-fotolia_65750505_subscription_monthly_xxl

 

Body wrap pojawił się w Europie w latach 70. i wciąż jest jednym z najchętniej wybieranych zabiegów ujędrniających. Słowo „wrap” pochodzi z języka angielskiego i oznacza „zawinąć”, więc body wrapping to zawijanie ciała. Na czym polega zabieg i czy naprawdę trwale likwiduje cellulit i nadmierną tkankę tłuszczową?

 

Czynnikiem decydującym dla klientek, które wybierają body wrap, są przede wszystkim obietnice zmniejszenia obwodu danej części ciała, usunięcie cellulitu oraz detoksykacja organizmu. Sam zabieg często kojarzy im się z rytuałem w spa, podczas którego leżą pod kocem i odpoczywają przy relaksującej muzyce. Jednak owijanie najczęściej nie jest tak przyjemne, ponieważ kosmetyki aplikowane pod bandaż lub folię mocno pobudzają skórę, co wiąże się ze szczypaniem lub mrowieniem.

NA CZYM POLEGA BODY WRAP?

Tak jak większość zabiegów na ciało, body wrap powinien być poprzedzony peelingiem dobranym indywidualnie do potrzeb skóry klienta. Następnie na daną partię ciała nakłada się odpowiedni kosmetyk antycellulitowy lub wyszczuplający, a później owija się ją ściśle folią lub bandażem (uważając, by nie zrobić tego zbyt ciasno), co pobudza krążenie krwi i limfy. Tak zawinięte ciało na ok. 45 minut przykrywa się kocem, który dodatkowo rozgrzewa skórę, wzmaga pocenie i ułatwia wchłanianie substancji aktywnych zawartych w pre-paracie, które dzięki temu będą działać skuteczniej. Po upłynięciu założonego czasu można także zastosować masaż lub drenaż limfatyczny. Zabieg można stosować na całe ciało, ale najczęściej wykonuje się go na udach i brzuchu, ponieważ te miejsca są najbardziej problematyczne lub dotknięte cellulitem. Ważne, aby kosmetolog przed zawija-niem oraz po zakończeniu procedury zmierzył obwody części ciała, które mają być poddane zabiegowi. Dzięki temu będzie mógł kontrolować wyniki po wykonaniu serii, a klientka będzie miała pewność, że osiąga wymierne i oczekiwane efekty.

DOBÓR ODPOWIEDNICH KOSMETYKÓW

W zabiegu owijania najważniejszą rolę odgrywają kosmetyki, jakimi smarowane jest ciało klienta. Powinny to być produkty rozgrzewające, pobudzające skórę, o działaniu wyszczuplającym i antycellulitowym. Poniżej kilka sub-stancji, których warto szukać w kosmetykach stosowanych do zabiegów body wrap:

kofeina — działa ujędrniająco, wyszczuplająco, pobudza spalanie tłuszczu, zapobiega obrzękom, poprawia krążenie;

L-karnityna — przyspiesza proces spalania tłuszczu, usuwa toksyny oraz nadmiar wody;

cynamon — rozgrzewa, wspomaga wchłanianie składników aktywnych, poprawia krążenie i spowalnia starzenie się skóry, ale należy na niego szczególnie uważać, ponieważ z racji silnego rozgrzewania może pojawić się nieprzyjemne i intensywne pieczenie skóry;

bluszcz — poprawia krążenie, ma działanie przeciwobrzękowe, czyli przyspiesza usuwanie toksyn oraz wody;

algi morskie — redukują tkankę tłuszczową, przy-spieszają metabolizm, poprawiają elastyczność skóry;

borowina — spala tkankę tłuszczową, działa detoksykująco;

pieprz i papryka chilli — podobnie jak cynamon działają silnie rozgrzewająco.

2-fotolia_69981704_subscription_monthly_m

Owijanie zawsze powinno odbywać się od dołu ciała ku górze, żeby nie zaburzyć przepływu limfy.

 

Po zabiegu owijania przez 2-3 dni trzeba uważać na słońce i nie można korzystać z solarium, a podczas zabiegu należy pamiętać o nawadnianiu organizmu, aby nie odwodnić się przez nadmierne pocenie(…)

 

Marta Zwolińska

Redaktor Beauty Inspiration

Czytaj cały artykuł w Beauty Inspiration 5/2016

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube