Japoński lifting twarzy – masaż kobido

masaz kobido

Japoński lifting twarzy jest dobrą alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej. Niweluje on napięcie mięśni twarzy, poprawia kondycję skóry, jednocześnie likwidując worki pod oczami oraz wyraźnie odmładza. W przeciwieństwie do zabiegów medycyny estetycznej jest on całkowicie bezpieczny, a także nieinwazyjny.

Na czym polega masaż kobido?

Ta szczególna forma masażu obejmuje wiele złożonych technik oraz przebiega według ustalonych reguł. Masaż kobido wykonuje się manualnie na powierzchni skóry. Powolnie wykonywane ruchy mają za zadanie zrelaksować i odprężyć, natomiast te zdecydowane i szybkie są po to, by pobudzić skórę i produkcję składników potrzebnych do uzyskania efektu liftingu.

Czy masaż kobido jest skuteczny?

Masaz kobido sprawia, że skóra jest odprężona, uwalnia różnego rodzaju toksyny oraz pobudza pracę nerwów. Dzięki głębokiej pracy na strukturach mięśni twarzy masaż kobido daje efekty takie jak:

  • zmniejszenie i opóźnienie starzenia się skóry,
  • niwelowanie zmarszczek mimicznych,
  • przyczynia się do produkcji kolagenu.

Japoński masaż nie tylko działa jako naturalny lifting twarzy, ale również niesie ze sobą wiele korzyści zdrowotnych. Wśród nich najczęściej możemy wymienić złagodzenie bólu głowy, zwalczenie stresu czy chociażby zniwelowanie skutków przewlekłego napięcia nerwowego. Rytuał masażu kobido można wykonywać w każdym wieku.

Jak często wykonywać tego typu masaż?

Japoński lifting twarzy to idealna propozycja dla osób, które chcą zachować młody wygląd. Masaż kobido to zabieg trwający mniej więcej 55 minut, a jego cena zaczyna się od 200 złotych. Aby utrzymać efekty masażu kobido na dłużej, warto wykonywać go regularnie. Najlepszą opcją jest na początku zastosować 12 sesji masażu wykonywanych co najmniej 2 razy w tygodniu.

Wykonanie masazu kobido u młodszych osób, które się na niego zdecydują, będzie miał działanie prewencyjne oraz dobrze wpływał na zachowanie jędrności i elastyczności skóry. W przypadku osób starszych masaż ten pozwoli osiągnąć efekty widoczne gołym okiem jak na przykład zmniejszenie widoczności zmarszczek. Warto również nadmienić, iż jedyne skutki uboczne masażu kobido, jakie zostały odnotowane po tego typu zabiegu to lekki ból oraz delikatne pieczenie skóry, które szybko ustępuje.