5 zasad makijażu biznesowego

makijaz biznesowy

W dzisiejszym świecie nie tylko odpowiedni ubiór ma znaczenie. W pracy, na ważnych spotkaniach czy rozmowach kwalifikacyjnych liczy się ogólna prezencja, a co za tym idzie, również makijaż. Jeżeli stanowisko wymaga specyficznego dress code’u, powinniśmy wziąć go pod uwagę i dopasować do wymagań firmy i otoczenia. Jak wykonać perfekcyjny makijaz biznesowy krok po kroku?

 Czym charakteryzuje się makijaż biznesowy?

Wbrew ogólnej opinii, to nie make-up wieczorowy stanowi prawdziwe wyzwanie. Klasyczny makijaż biznesowy może okazać się trudny w wykonaniu. Zacznijmy od tego, ze musi być on lekki, subtelny i schludny, a dodatkowo podkreślać walory wizualne. Najważniejsza reguła to taka, by pozostał on naturalny i za mocno nie rzucał się w oczy. Należy zadbać o podkreślenie rysów twarzy, a nie ich modyfikację.

Idealny makijaż biznesowy to taki, który jest wykonany produktami o średnim kryciu. Należy unikać efektu maski, a jedynie nadać twarzy efekt lekkości i świeżości. Nie zaleca się jednak całkowitego rezygnowania z make-upu. Warto dodać sobie pewności siebie, ujednolicając koloryt skóry.

Warto zwrócić uwagę na trwałość wybieranych produktów. Makijaż biznesowy musi pozostać nienaruszony przez wiele godzin.

 Makijaż biznesowy krok po kroku

Jak wykonać maijaż biznesowy krok po kroku? Zacznijmy więc od początku. Na powiekę nakładamy bazę, która sprawi, że cienie do powiek utrzymają się na niej o wiele dłużej. Następnie aplikujemy cień, który powinien być odrobinę ciemniejszy niż naturalna karnacja. Warto również podkreślić oko i nałożyć wodoodporny tusz do rzęs. Jeżeli to mamy gotowe, przechodzimy do brwi, które należy wyczesać i nałożyć na nie specjalną kredkę. Następnie aplikujemy podkład. Wybieramy lekkie produkty, które nie zostawią na twarzy efektu maski. Warto zainwestować również w dobrze dobrany korektor, który pozwoli zakryć niedoskonałości. Puder, dobrze dobrany do karnacji, dopełni całość. Jeżeli dobór koloru stanowi problem, warto wybrać puder transparentny, którego bezbarwne drobinki wtopią się w naturalny kolor skóry. Dzięki niemu cały makijaż utrzyma się o wiele dłużej.

Na sam koniec, coś na usta. Tutaj już istnieje pełna dowolność. Pomadka, szminka czy błyszczyk sprawdzą się równie dobrze. Najważniejsze, żeby kolor i połysk były jak najbardziej naturalne i pasowały do makijazu biznsowego.