KOBIDO – niechirurgiczny lifting twarzy

Kobido (czyli „starożytna droga do piękna”) to ekskluzywna forma sztuki masażu, która wywodzi się ze starożytnej chińskiej tradycji znanej jako „amma”. Kultura japońska przejęła ją około XIV wieku naszej ery. Aby prawidłowo wykonywać Kobido, trzeba ściśle przestrzegać różnych zasad i rytuałów.

Starożytna technika Kobido jest jedną z najstarszych na świecie. Według legendy do powstania tego rytuału doprowadziła walka pomiędzy dwoma mistrzami masażu amma. Po miesiącach rywalizacji dwóch instruktorów nie mogło wyłonić zwycięzcy, więc postanowili połączyć swoje umiejętności, aby stworzyć nowy rodzaj masażu twarzy – Kobido.

Przez wieki tylko rodzina królewska mogła korzystać z dobrodziejstw tej techniki masażu. Jednak z czasem ograniczenia zostały zniesione i obecnie masaż ten staje się popularniejszy. Obecnie masaże Kobido są praktykowane w wysokiej klasy instytutach kosmetycznych.

CHARAKTERYSTYKA MASAŻU KOBIDO

Większość technik masażu twarzy działa na powierzchni skóry. Jednak złożoność i intensywność ruchów Kobido działa na głębsze warstwy skóry i mięśni, co sprawia, że jest to najbardziej zaawansowany technicznie rodzaj japońskiego masażu twarzy.

Masaż jest połączeniem tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych i różnych technik manipulacji ręcznych. Charakteryzuje się szybkością pracy rąk i palców, która ma na celu oddziaływanie w różnych aspektach, w zależności od etapu masażu. Na przykład powolne ruchy mają za zadanie zrelaksować klienta, podczas gdy intensywne etapy stymulują skórę, by uzyskać pożądany efekt liftingu.

Warto zauważyć, że masaż Kobido nigdy nie powinien powodować dyskomfortu. Uznaje się, że szybkie dłonie, „latające” po twarzy klienta, są jedynie nieco niewygodne, choć nie jest to regułą. Japoński masaż twarzy ma na celu dokładną i staranną ocenę stanu zdrowia skóry i skupienie się na punktach akupresurowych, aby przywrócić równowagę skóry twarzy, mięśni twarzy i ciała. Technika wibracji, polegająca na szybkim potrząsaniu dłońmi i palcami, jest powszechnie stosowana na przykład w celu zmniejszenia napięcia mięśni i szybkiego uwolnienia toksyn z układu chłonnego.

Ponadto podczas masażu mięśnie twarzy napinają się, co aktywuje nerwy twarzowe i powoduje zwiększenie przepływu Qi (energii) w całej twarzy, dając naturalny efekt liftingu.

OPIS PRZYKŁADOWEJ SESJI MASAŻU KOBIDO

Zazwyczaj sesja masażu rozpoczyna się od łagodnych i delikatnych działań mających na celu rozluźnienie klienta i rozładowanie napięcia, które jest szkodliwe dla kolejnych etapów masażu. Kiedy terapeuta uzna, że nadszedł odpowiedni moment, przechodzi do masażu szyi, aby pobudzić krążenie krwi, co spowoduje dostarczenie skórze twarzy składników odżywczych niezbędnych do uzdrowienia i naprawy tkanek.

Następnie można zastosować najbardziej charakterystyczne i najsilniejsze techniki masażu Kobido, takie jak oklepywanie, szybkie szczypanie, delikatne głaskanie, ugniatanie i głębokie wygładzanie skóry. Wszystkie metody muszą być wykonywane przez terapeutę z wielką starannością. Celem tych intensywnych zabiegów jest uwolnienie napięć mięśniowych.

Techniki liftingu mogą być stosowane nie tylko na twarzy, ale także w innych częściach ciała, takich jak szyja, klatka piersiowa i ramiona. 

WIZUALNE EFEKTY MASAŻU KOBIDO

Kobido to niechirurgiczny lifting twarzy, który poprawia krążenie krwi, stymuluje regenerację skóry, łagodzi ból i przywraca elastyczność. Dzięki technikom tego masażu można naturalnie i stopniowo:

  • zniwelować napięcia mięśniowe, które powodują zmarszczki mimiczne;
  • zapobiec bądź zmniejszyć efekty starzenia się skóry;
  • odzyskać młodą twarz poprzez głęboką pracę na strukturach mięśni;
  • stymulować metabolizm komórkowy, co przyczyni się do szybszej regeneracji skóry.