Czym jest laminacja rzęs ?

laminacja rzęs

Długie, wyraziste rzęsy to marzenie każdej kobiety. Nie każda jednak zainteresowana jest przedłużaniem rzęs syntetycznymi włoskami. Jak tego uniknąć? Odpowiedzią jest laminacja rzęs, która pozwala podkreślić naturalne piękno bez konieczności sięgania po sztuczne dodatki.

Laminacja rzęs – co to?

Laminacja rzęs postrzegana jest jako zdrowsza i bardziej naturalna alternatywa dla doklejania sztucznych rzęs. Bardzo przypomina laminację brwi. Stanowi mniejsze obciążenie dla rzęs, a efekt jest bardziej naturalny. Zabieg ten jest polecany w szczególności paniom, których rzęsy są cienkie, rzadkie i proste. Oczywiście głównymi zainteresowanymi będą również te kobiety, które cenią sobie naturalne piękno i stronią od ingerencji we własną urodę za pomocą syntetycznych dodatków. Nie zaleca się natomiast korzystania z zabiegu osobom mającym przeciwwskazania medyczne, wśród których są choroby oczu, choroby lub urazy skóry, ciąża, chemioterapia lub niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne w okolicach oczu.

Laminacja rzęs – na czy polega?

Zabieg laminacji rzęs z reguły przeprowadza się w salonie kosmetycznym, składa się on z kilku etapów:

  • demakijaż – odtłuszczenie i oczyszczenie rzęs i okolic oczu
  • zabezpieczenie okolic oka specjalnymi płatkami, które zapobiegną niekorzystnych działaniem wykorzystywanych preparatów na skórę
  • wybór odpowiedniego silikonowego wałeczka dopasowanego do kształtu oka, następnie nawinięcie rzęs na wałeczek i przyklejenie ich do niego specjalnym klejem
  • nałożenie na rzęsy preparatu odżywczego, który ma na celu wzmocnienie włosków
  • farbowanie – na rzęsy nakładana jest farba dedykowana do rzęs, wybrać można kolor czarny lub brązowy
  • utrwalenie – efekt zabiegu jest utrwalany za pomocą kreatyny, która ma na celu wzmocnienie efektu trwałości nałożonych wcześniej preparatu oraz farby, a także nadaje rzęsom blask
  • odklejenie rzęs z silikonowego wałeczka oraz odklejenie płatków zabezpieczających okolice oka przed niepożądanym działaniem preparatów

Cały zabieg trwa zwykle od 60 do 90 minut. Rosnąca popularność spowodowana jest również faktem, że w przeciwieństwie do przedłużania rzęs syntetycznymi dodatkami, laminacja nie tylko ich nie niszczy, ale wręcz je odżywia i wzmacnia. W ciągu doby od wykonania zabiegu nie zaleca się narażania rzęs na kontakt z wodą, niemniej potem wszelkie wyjścia na basen nie stanowią żadnej przeszkody. Laminacja rzęs – ile się utrzymuje? Dość długo, bo aż do dwóch miesięcy. Sam zabieg, dla utrzymania efektu, należy powtarzać co 6-8 tygodni.

Panie, które albo nie mają czasu na wizyty w salonach kosmetycznych, albo też zainteresowane są zredukowaniem kosztów zabiegu zadają sobie pytanie o to, czy możliwa jest laminacja rzęs w domu? Odpowiedź jest twierdząca, jednak już wstępnie należy ostrzec, że wykonanie tego zabiegu wymaga pewnej wprawy, dlatego mniej obeznanym z przeprowadzaniem zabiegów kosmetycznych w domowym zaciszu polecamy jednak udanie się do kosmetyczki. W wypadku wyboru opcji domowej warto poprosić drugą osobę o pomoc, samodzielne wykonanie jest trudniejsze i niesie za sobą większe ryzyko niepożądanych efektów, chociaż, oczywiście, jest możliwe do zrobienia w pojedynkę. Przebieg zabiegu jest dokładnie taki sam, jak w salonie kosmetycznym.

Laminacja rzęs – cena

Jedno z podstawowych pytań, jakie się nasuwają, to pytanie o cenę. Jest ona oczywiście uzależniona od danego salonu kosmetycznego, czy też naszego miejsca zamieszkania – jest rzeczą oczywistą, że w dużych miastach ceny będą wyższe (jednak często idzie za tym również wyższa jakość). Zależnie więc od tych czynników cena jednego zabiegu może się wahać od 100 do 200 złotych. Jeśli chodzi natomiast o zabiegi wykonywane w domu, to zestawy do samodzielnego przeprowadzania zabiegu zawierają się w przedziale cenowym od 50 do 800 złotych. Można zatem stwierdzić, że po kilku zabiegach przeprowadzonych w domu zakup takiego zestawu ma szansę się zwrócić, porównując to z cenami zabiegów u kosmetyczki. Warto jednak pamiętać, że przesadna oszczędność zwykle nie popłaca, dlatego dobrze jest zapoznać się przed zakupem z oceną oferowanych produktów i wybrać ten, który posiada najlepsze opinie. Kilka domowych zabiegów i tak pozwoli nam zaoszczędzić na wizytach u kosmetyczki, warto więc zainwestować w lepsze produkty, nawet jeśli wydają się one dość drogie.

Laminowanie rzęs – efekt

Według wielu laminacja rzęs efekty daje znakomite. Przypatrując się temu, jak wygląda laminacja rzęs przed i po dostrzegalna jest wyraźna zmiana wizualna. Rzęsy są nie tylko pogrubione i przyciemnione (efekt pigmentu użytych farb), ale także mocniejsze i gęstsze oraz błyszczące dzięki użytej podczas zabiegu kreatynie. Są również podkręcone i zachowują naturalny wygląd.

Mając na uwadze, że sam zabieg wpływa korzystnie nie tylko na wygląd, ale również wzmacnia i odżywia rzęsy zalecany jest nie tylko jako regularny zabieg w celu podkreślenia naturalnej urody, ale także warto go rozważyć przed przedłużaniem rzęs jako element ich wzmocnienia. Naturalny wygląd oraz niskie ryzyko ewentualnych negatywnych następstw to zdecydowanie poważne atuty zabiegu laminacji, stąd też zapewne rosnąca popularność tej metody.