Co to jest laminacja brwi?

laminacja brwi

Zabieg laminacji brwi oznaczania ułożenie włosków brwi w odpowiednim kształcie oraz w odpowiedni sposób. Zabieg ten wymaga przede wszystkim bardzo specjalistycznej wiedzy, jak również dokładności oraz precyzji jego wykonania, szczególnie dla młodej dziewczyny, która szczególnie dba o swój wygląd. Do wykonania tego zabiegu należy użyć specjalnie przygotowanych do tego preparatów, które użyte w niewłaściwy sposób mogą doprowadzić w skrajnych przypadkach do uszkodzenia włosków, dlatego tak istotne jest, aby wybrać odpowiedni salon, który posiada wykwalifikowaną kadrę w swoim personelu, oraz w swoich portalach społecznościowych posiada przeważające pozytywne opinie. Odpowiadając na pytanie, luminacja brwi ile się utrzymuje, warto wiedzieć, że zabieg luminacji utrzymuje się około półtora miesiąca, czyli od czterech do sześciu tygodni. Laminacja brwi cena waha się w granicach od stu do dwustu złotych.

Na czym polega laminacja brwi?

Odpowiadając na pytanie laminacja brwi co to jest bardzo niejednoznaczna. Bardzo przypomina laminację rzęs. Tak jak wcześniej wspomniano, zabieg laminacji jest bardzo skomplikowany. W trakcie zabiegu laminacji wykorzystuje się przede wszystkim działanie kwasu tioglikowego, łuska włosa zostaje bardziej otwarta, przez co włos staje się bardziej elastyczny i tym samym podatny na działanie chirurgiczne, poprzez ustawienie go w odpowiedni sposób i w odpowiednim kierunku. W dalszej kolejności należy zastosować preparaty roślinne i keratynę, które mają za zadanie w odpowiedni sposób zadziałać na włos. W ten sposób mamy zadziałać na odpowiedni wzrost i kierunek naszego włosa. Warto zaznaczyć, że zastosowanie tych substancji ma działanie okluzyjne, co wpływa na elastyczność włosów, oraz ich ogólną kondycję. Oprócz tego lśnią naturalnym blaskiem, dlatego że są optymalnie natłuszczone. Laminacja brwi efekt, co oczywiste dodaje uroku kobiecie, szczególnie w sytuacjach oficjalnych. Laminacja brwi przed i po jest bardzo wyraźna po upływie kilku godzin.

Dwadzieścia cztery godziny po zakończeniu danego zabiegu, stanowczo nie należy dotykać ani moczyć brwi, nie korzystać z solarium, basenu, sauny. Po upływie tego czasu warto przeczesywać brwi, za pomocą aplikatora jednorazowego lub szczoteczki. Ponadto nie należy moczyć nadmiernie twarzy ani spać z twarzy, odwróconą w stronę poduszki. Laminacja brwi w domu jest bardzo prosta i nieskomplikowana. W domu należy dbać o włosy zgodnie z zaleceniami kosmetyczki aż do wyznaczonego terminu kolejnej wizyty lub kolejnego spotkania. W celu podtrzymania efektu zaleca się stosowanie olejków, podtrzymujących dany zabieg. Co najistotniejsze, należy pamiętać, żeby kategorycznie nie podcinać włosków za pomocą nożyczek lub żadnych innych domowych narzędzi. Zabieg luminacji można powtórzyć dopiero po upływie czterech lub sześciu tygodni od dnia ostatniego zabiegu. Sam zabieg trwa najczęściej od trzydziestu do czterdziestu pięciu minut.

Kiedy należy wziąć pod uwagę luminację brwi??

Młoda kobieta powinna rozważyć tego typu zabieg, w przypadku kiedy jej brwi stają się cienkie lub wąskie. Laminowanie brwi jest stuprocentowo bezpieczne, bezinwazyjne i przede wszystkim bezbolesne. Nie trzeba niczego się obawiać, gdyż sam zabieg, w przeciwieństwie do wizyty u dentysty, nie sprawi żadnego bólu ani w trakcie, ani po zakończeniu zabiegu. To wszystko sprawia, że decyzja o wykonaniu tego zabiegu jest całkowicie uzasadniona, w przypadku kiedy włosy na brwiach nie układają się w odpowiednim kierunku, bądź też ich kształt jest daleki od oczekiwanego. To również bardzo dobry sposób, aby zadbać o regenerację swoich włosów, gdzie mamy na uwadze nie tylko wygląd i stylizację, ale również ich odpowiednią odbudowę cebulek po zakończeniu całego nieskomplikowanego procesu laminowania.

Jakie są przeciwskazania do wykonywania laminacji brwi?

Podobnie jak w przypadku każdej innej operacji, w tym przypadku istnieją również różnego rodzaju przeciwskazania, do wykonywania tego zabiegu. Przed wykonaniem zabiegu warto wykonać ankietę dotyczącą bieżącego stanu zdrowia danego pacjenta, tak aby mieć pewność, że w trakcie zabiegu nie dojdzie do żadnych niepożądanych komplikacji. Oprócz tego warto wiedzieć, że osoby, które posiadają bardzo rzadkie brwi nie powinny w żadnym wypadku poddawać się zabiegowi luminacji. W rezultacie można stracić niemałe pieniądze, a finalny efekt będzie niesatysfakcjonujący dla obu stron.

Ponadto warto wiedzieć, że jednym z przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu jest ciąża, gdyż jeden z preparatów może być niebezpieczny zarówno dla życia kobiety, jak również dla jej płodu. Wśród innych przeciwwskazań, które wykluczają możliwość wykonania tego zabiegu, można wymienić alergie na jeden ze składników, przyjmowanie silnych leków lub antybiotyków, a także katar, kaszel, gorączka lub inne choroby. Wśród innych kontrargumentów przeciwko wykonaniu tego zabiegu, można wymienić także między innymi infekcje oczu lub przewlekłe choroby skóry, jednak są standardowe zalecenia, które przeważnie nie mają większego znaczenia w przypadku, jeśli mamy do czynienia z osobą, która dba o swoje zdrowie i regularnie wykonuje wszystkie niezbędne badania zdrowotne.

Podsumowując, można jednoznacznie stwierdzić, że laminacja brwi to niezwykle popularny zabieg, szczególnie w przypadku nastolatek, oraz młodych dziewczyn pomiędzy dwudziestym a trzydziestym rokiem życia. Tego typu osoby zwracają szczególną uwagę na wygląd swoich brwi, ust i paznokci. Sam zabieg tak jak wcześniej wspomniano nie jest zbyt kosztowny, stąd też nie może dziwić tak duża jego popularność. Sam zabieg jest bezbolesny i całkowicie nieinwazyjny, dlatego też nie warto się zastanawiać nad tym, czy warto go wykonać. Warto jedynie wybrać odpowiednią placówkę, która posiada odpowiednio wykwalifikowany personel, tak aby uniknąć całkowicie niepotrzebnych efektów ubocznych tego typu kuracji.

Warto jednak wszystko dobrze sprawdzić, aby potem uniknąć niepotrzebnego zakłopotania w trakcie lub po zakończeniu nieskomplikowanej luminacji.