Japoński rytuał masażu twarzy – lifting bez skalpela

W Japonii piękno jest odzwierciedleniem dobrego zdrowia. Powstaje ono w sposób naturalny i musi być utrzymywane poprzez przestrzeganie trzech filarów zdrowia: fizycznego, psychicznego i duchowego. Japoński masaż twarzy ma na celu pomóc w utrzymaniu harmonii i naturalnej estetyki.

Masaż twarzy w języku japońskim oznacza drogę do naturalnego piękna. Sztuka masażu japońskiego, która opiera się na Anma, jest znana od wieków. Uciskanie i rozcieranie – to właśnie An i Ma. Zmniejsza on napięcie, poprawia krążenie, odmładza ciało i pozwala na głęboki relaks. Japoński masaż twarzy to rodzaj głębokiej terapii, która poprawne funkcjonowanie organizmu. W rezultacie otrzymujemy silne i zdrowe ciało.

PIĘKNO CZYTAM Z TWARZY

Według starego japońskiego przysłowia z ludzkiej twarzy możemy wyczytać wszystko. Poniżej przedstawiamy trzy najważniejsze zasady analizowania świata informacji znajdujących się na naszych twarzach:

  1. So In — czynniki genetyczne i wrodzone, które mogą na przykład powodować powstawanie piegów, zmian skórnych lub powodować, że skóra będzie bardziej tłusta lub sucha.
  2. Gai In — Czynniki zewnętrzne w naszym środowisku, takie jak fale upałów, mrozy, wilgoć i susza.
  3. Nai In — czynniki wewnętrzne, które mogą być spowodowane brakiem równowagi emocjonalnej, takie jak zbyt duży smutek, złość, niepokój lub strach.

ALTERNATYWA DLA ZABIEGÓW MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

Japoński masaż twarzy daje widoczne i długotrwałe efekty, które są trudne do osiągnięcia przy użyciu innych technik. Jest to całkowicie naturalny i nieinwazyjny rodzaj liftingu. Ma korzystny wpływ nie tylko na wygląd, ale także na zdrowie, ponieważ redukuje stres. W przeciwieństwie do chirurgii kosmetycznej, jest to zabieg naturalny i całkowicie bezpieczny. Oprócz widocznej poprawy wyglądu skóry, zapewnia również głęboki relaks. Japoński masaż twarzy opiera się na medycynie orientalnej, która z zasady celuje w źródło choroby, a nie tylko leczy jej objawy. W związku z tym różne techniki japońskiego masażu twarzy mają na celu wyleczenie przyczyny problemu w czterech etapach. Pierwszy etap japońskiego masażu twarzy to relaks, drugi to oczyszczanie, podczas którego pobudza się krążenie. Kolejnym krokiem jest prosty lifting twarzy, który wyrównuje wszelkie skazy i zmiany na twarzy. Na koniec stosujemy techniki akupresury, aby zrównoważyć twoje wewnętrzne emocje i energię Qi (siłę życiową), co z kolei stymuluje pracę wszystkich organów wewnętrznych.

Przeciwwskazania masażu japońskiego:

  • alergiczne i zakaźne stany zapalne skóry,
  • zapalenie migdałków, guzki w obrębie węzłów chłonnych,
  • nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu,
  • zaawansowana miażdżyca naczyń,
  • stany gorączkowe,
  • wysokie nadciśnienie tętnicze,
  • świeże usunięcie zęba, zmiany ropne okołozębowe,
  • nadczynność tarczycy (przeciwwskazanie do masowania szyi),
  • trądzik różowaty w facie zaostrzenia,
  • skóra mocno naczyniowa (przeciwwskazanie do masażu intensywnego).

CZTERY ETAPY JAPOŃSKIEGO MASAŻU TWARZY

I etap: relaks

Zaczynamy od masażu dekoltu, szyi i karku. Masażysta skupia się na mięśniach, które pomagają rozluźnić mięśnie twarzy i pośrednio rozluźnić drobne napięcia w okolicy czoła, oczu i ust. Napięcie w karku hamuje przepływ krwi do głowy i twarzy, utrudniając dostarczanie tlenu i substancji odżywczych. Masaż zmniejsza zmarszczki, wspomaga zdrowie komórek i redukuje stres. Pomaga też zrelaksować się i zmniejszyć napięcie, które jest główną przyczyną wczesnego starzenia się twarzy. Podczas masażu używa się gorących ręczników, którymi owija się twarz. Dzięki ciepłu całe ciało jest zrelaksowane. Powoduje to całkowite odprężenie, obniża poziom napięcia mięśniowego i wywołuje głęboki relaks.

II etap: drenaż limfatyczny

Czas usunąć te toksyny! W tej części masażu stosujemy techniki drenażu w połączeniu z akupresurą na określonych punktach twarzy. Stymuluje to węzły chłonne odpowiedzialne za oczyszczanie wybranych obszarów twarzy. Drenaż limfatyczny poprawia ogólny wygląd twarzy, zmniejszając opuchliznę oraz rozwiązując problem cieni i opuchlizny pod oczami. Lepsze krążenie krwi, skuteczniejsze dostarczanie tlenu i substancji odżywczych do skóry oraz usuwanie toksyn spowoduje poprawę stanu zdrowia skóry. W konsekwencji po zabiegu twarz wydaje się młodsza i bardziej promienna. Jeśli mimo usilnych prób nie ma żadnych rezultatów zabiegów drenujących, może to być oznaką poważniejszej choroby.

III etap: lifting

Etap liftingu ma być intensywny, ale stosujemy różne techniki, aby dostosować intensywność i tempo, tak aby nie powodować dyskomfortu. Skupiamy się na uzyskaniu estetycznych rezultatów i zwiększeniu odprężenia, zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Podczas części liftingującej pracujemy na najbardziej wrażliwych obszarach twarzy: owalu twarzy, linii bruzd nosowo-wargowych, okolice oczu i czoło. Masażystka stosuje głównie szybkie elastyczne ruchy oraz rozcieranie i oklepywanie twarzy.

IV etap: energetyczny

Masując punkty nacisku na twarz, przywracamy równowagę w funkcjonowaniu głównych organów wewnętrznych. To nie tylko pomaga w rozwiązywaniu bieżących problemów, ale także poprawia ogólny stan zdrowia i pobudza do pracy.

Historia japońskiego masażu twarzy

Masaż to starożytna sztuka, która wywodzi się z Chin. Następnie japońscy mnisi-wojownicy przywieźli tę technikę do Japonii. Podobno był to zabieg dostępny tylko dla szlachty i bogatych rodzin. Z czasem jednak poszczególne metody zostały unowocześnione i dostosowane bardziej do celów przemysłu kosmetycznego. Niemniej jednak inne techniki, takie jak akupresura, pozostały w zasadzie niezmienione przez 500 lat praktyki.

EFEKTY JAPOŃSKIEGO MASAŻU TWARZY

  • skóra odzyskuje młodzieńczy wygląd, co nadaje jej zdrowego blasku,
  • zapobiega bądź zmniejsza efekty starzenia się skóry,
  • poprawia krążenie krwi i przepływ limfy, transportując więcej składników odżywczych do skóry,
  • niweluje nadmierne napięcie mięśni twarzy i szyi,
  • usuwa toksyny, zanieczyszczenia i martwe komórki skóry, zapobiegając starzeniu się skóry,
  • stymuluje metabolizm komórkowy, co wpływa na regeneracje skóry,
  • reguluje bilans energetyczny całego ciała.