Ranking najlepszych laserów do usuwania blizn

laser na blizny

Blizny nosi na ciele niemal każdy, kryją się za nimi pewne historie, przejścia, dolegliwości. Niestety dla większości z nas są one czymś niechcianym. Są one częstym powodem kompleksów, obniżonej samooceny oraz wstydu. Większość z blizn u ludzi to tak zwane blizny potrądzikowe, których nie da się zwalczyć czy zniwelować zwykłymi kremami, maściami czy lekami. Na szczęście, dla tych, którzy chcieliby pozbyć się tego typu blizn istnieje idealne rozwiązanie w postaci zabiegów, inaczej – laser na blizny. W związku z wieloma ofertami dostępnymi na rynku, sporządziliśmy ranking najlepszych laserów do usuwania blizn. Należy jednak pamiętać, że każdy typ skóry i rodzaj blizny jest inny, zatem zaleca się najpierw skonsultować potencjalny zabieg z lekarzem dermatologiem, bądź lekarzem medycyny estetycznej.

Ranking – laser na blizny:

  • Laser frakcyjny CO2 – jest to laser najczęściej polecany przez pacjentów na bliznę po usunięciu pieprzyka, w zakładkach „laser na blizny potrądzikowe opinie” jest zdecydowanie faworytem. Aczkolwiek nie jest to jedynie laser na blizny potrądzikowe, radzi sobie świetnie z rozstępami, zmarszczkami. Po zabiegu tym laserem na blizny, pacjent dodatkowo może zauważyć zmiany w poprawie jędrności skóry, termoliftingu oraz oczyszczenia cery z zbędnych zaskórników i martwego naskórka. Sam zabieg nie jest bolesny, ale może towarzyszyć mu niemiłe odczucie ciepła i lekkiego pieczenia. Skóra przed zabiegiem jest odpowiednio przygotowana oraz nakładany jest preparat znieczulający. Laser CO2 ma wiele trybów, dzięki czemu wiązka i parametry dobierane są indywidualnie do typu blizn pacjenta. Dodatkowo ten typ laseru na blizny jest ulubieńcem ze względu na istotnie skrócony proces gojenia się.
  • Laser ablacyjny Er:YAG – jest to laser o mniejszej mocy niż laser frakcyjny CO2 ale niezwykle skuteczny. Polega na emitowaniu promieni lasera pod postacią krótkich i dynamicznych impulsów. Nie wchodzi głęboko w strukturę tkanki, dlatego działa idealnie dla osób z delikatnymi bliznami oraz osób, które nie chcą nadmiernie przegrzewać skóry. Ten laser na blizny jest faworytem w szczególności u osób ciemniejszej karnacji, dzięki temu że ryzyko o przebarwienia pozabiegowe jest zdecydowanie mniejsze niż w przypadku innych laserów. Jest to laser na blizny potrądzikowe, jak i świeże rozstępy.
  • Laser Genesis – laser na blizny, który dodatkowo skupia się na odmłodzeniu skóry. Jest bardzo skuteczny jako laser na blizny potrądzikowe, a dodatkowo jest bezbolesny. Wybierany jest najczęściej w przypadku blizn potrądzikowych, przy trądziku różowatym, rumienia oraz w celu zmniejszenia rozszerzonych porów. Ten laser na blizny należy do najdelikatniejszych, nie usunie od razu całkowicie blizn, a je złagodzi, wyrówna koloryt, zniweluje oraz odmłodzi cerę.

 

Różne rodzaje laserów

Wymienione powyżej rodzaje laserów na blizny są tymi najczęściej wybieranymi przez pacjentów zmagających się z niedoskonałościami skóry. Istnieje wiele innych zabiegów na usunięcie, lub zniwelowanie blizn, w tym blizn potrądzikowych. Każdy z tych zabiegów laserowych cechuje się czymś innym i w celu wyboru odpowiedniego dla siebie warto skonsultować się z lekarzem dermatologiem i/lub medycyny estetycznej.