Efekty radiofrekwencji mikroigłowej

radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa stanowi jeden z najbardziej zalecanych zabiegów estetycznych w ostatnim czasie. Inaczej można go określić jako „nieoperacyjny lifting”. Jest on zalecany w wielu sytuacjach, jeśli chodzi o poprawę skóry. Na czym dokładniej polega ten zabieg i jakich można spodziewać się efektów?

Czym jest radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa jest połączeniem mezoterapii mikroigłowej i radiofrekwencji (RF). Jakie efekty radiofrekwencji mikroigłowej są najbardziej znane?Mezoterapia mikroigłowa to zabieg, dzięki któremu można dodatkowo odmłodzić i przywrócić blask oraz koloryt skóry. Dzięki niemu można też zmniejszyć pory, a powierzchowne blizny wyrównać. Zabieg przeprowadza się w miejscowym znieczuleniu. Wcześniej wskazany obszar należy posmarować kremem znieczulającym. Wykonanie radiofrekwencji mikroigłowej trwa 20-40 minut. Istotne jest również, aby przestrzegać wytycznych odnoszących się do późniejszej pielęgnacji skóry, o czym poinformuje specjalista.

Podczas zabiegu należy nakłuwać skórę cieniutkimi igłami, których grubość wynosi 0,5 – 3,5 cm. Radiofrekwencja mikroigłowa polega również na emisji fali radiowej, które nagrzewają tkankę znajdującą się wokół. To wszystko prowadzi do pobudzenia naturalnego procesu regeneracji oraz stymulacji powstania zupełnie nowych włókien kolagenowych. Efekty przeprowadzonego zabiegu utrzymują się przez bardzo długi okres czasu.

Mezoterapia mikroigłowa – efekty

Zaraz po wykonaniu radiofrekwencji mikroigłowej dochodzi do obkurczania się włókien kolagenowych. To sprawia, iż skóra jest napięta. W ciągu 2-5 miesięcy nie tylko powstaje nowy kolagen, ale również skracają się i jedocześnie zagęszczają jego włókna. Ponadto, dochodzi także do wytworzenia pomiędzy nimi zupełnie nowych wiązań. W rezultacie skóra jest sprężysta i jędrna. Ze względu na odbudowę kolagenu, drobne zmarszczki wypełniają się, natomiast rozstępy czy też blizny ulegają spłyceniu, a w wielu przypadkach nawet całkowitej likwidacji.

Po wykonanym zabiegu można dostrzec również zminimalizowaną nadpotliwość.  Spośród innych efektów mezoterapii mikroigłowej warto wskazać na uniesienie opadających powiek oraz brwi i obwisłych policzków.