Jak rozpocząć pracę jako makijażystka?

makijazystka

Do pracy jako makijażystka nie jest potrzebne konkretnie doświadczenie, jednak dziś wiele szkół oraz uczelni posiada kierunki dedykowane temu zawodowi. Posiadanie wykształcenia związanego z tym zawodem, z pewnością może ułatwić znalezienie dobrej pracy w tej branży. Osoby chcące pracować w tym zawodzie, powinny również pamiętać o tym, że posiadane kompetencje są bardzo ważne, dlatego warto skorzystać z opcji udania się do szkoły policealnej na kierunek wizaż. Można również skorzystać z wielu kursów, które uczą podstaw tego zawodu. Po ukończeniu kursów z makijażu, otrzymuje się specjalne certyfikaty zaświadczające o zdobyciu konkretnych umiejętności. Warto pamiętać, że w tej branży najważniejsze jest jednak doświadczenie praktyczne, dlatego dobrze jest regularnie wykonywać makijaże dla znajomych, aby zdobywać odpowiednie doświadczenie. Z odpowiednią wiedzą i umiejętnościami, znalezienie pracy w zawodzie makijażystki, nie powinno być problemem.

Na czym polega praca makijażystki

W pracy makijażystki, wykonuje się głównie makijaże na konkretnie zlecenia klientek. Makijażystka powinna umieć spełnić wymagania klientki oraz powinna wiedzieć, jak doradzić w kwestii wykonania konkretnego makijażu. Aby dobrze wykonywać swoją pracę, makijażystka musi wiedzieć, jaki rodzaj makijażu pasuje do konkretnego typu urody oraz do cery. Do zadań wykonywanych w tej branży, należy również dbanie o sprzęt, używany do pracy. Niektóre makijażystki poszerzają zakres swojej pracy, o udzielanie kursów osobom o mniejszej wiedzy w tej dziedzinie.

Ile zarabia makijażystka?

Na to ile zarabia makijażystka, składa się wiele różnych czynników tak jak w przypadku trychologa. Głównie to staż pracy oraz umiejętności, decydują o tym, ile konkretnie można zarabiać w tej branży. Osoby mające pewne doświadczenie w wykonywaniu makijażu, mogą spokojnie zarabiać w skali miesiąca 4 – 4,5 tys. złotych. Wypłatę znacząco mogą podnieść natomiast pojedyncze makijaże, wykonywane na specjalne okazje. Makijazystka specjalizująca się w makijażach okolicznościowych może zarabiać nawet do 10 000 miesięcznie.